موضوعات ‌مرتبط: ورزشی فوتبال

a/65721 :کد

0

توقف سپاهان در مقابل قعرنشین لیگ

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۲۱
تعداد بازدید : ۱۸۲   
 تحلیل ایران -توقف سپاهان در مقابل قعرنشین لیگ

دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال اهواز در هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال با نتیجه تساوی پایان یافت.دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال اهواز در هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال با نتیجه تساوی پایان یافت.


به گزارش تحلیل ایران، دیدار تیم‌های فوتبال سپاهان اصفهان و استقلال اهواز در هفته بیست و ششم لیگ برتر فوتبال جام خلیج فارس از ساعت 17 در ورزشگاه فولادشهر آغاز شد.


در این دیدار رحمان احمدی، لئوناردو پادوانی، محمدعلی احمدی، وریا غفوری، سعید قائدی‌فر، فوزیل موسایف،علی کریمی، رسول نویدکیا، حسین پاپی، حسین فاضلی و لوسیانو پریرا برای سپاهان بازی می‌کردند.


در سوی دیگر هم استقلال اهواز با ترکیب احسان مرادیان، مکی شریفی، حسین بهرامی، میلاد ربانی‌فر، عادل کلاه‌کج، پدرام اردلانی، علی هلیچی، علی بیگدلی، طالب ریکانی، مهدی اسلامی و میلاد پاک‌پرور  به میدان آمده است.


این بازی با فرصت‌سازی سپاهانی‌ها آغاز شد و در صحنه‌ای که مدافعان استقلال اهواز توپ را برگشت داده بودند شیمبا از راه رسید و شوتی ناگهانی را از پشت محوطه جریمه روانه دروازه استقلال کرد اما این ضربه را مرادیان گلر حریف دفع کرد.


مشابه این صحنه در دقیقه 18 بازی هم تکرار شد با این تفاوت که این بار فاضلی با حرکت در عرض پشت محوطه جریمه توپ را به پریرار رساند و این بازیکن با یک چرخش ضربه راه دور خود را به سمت دروازه حریف شکلیک کرد اما این شوت در چارچوب نبود و با اختلافی کم از بالای دروازه به بیرون رفت.


در دقیقه 28 بازی روی یک حرکت تیمی حسین فاضلی باز هم پشت محوطه جریمه صاحب توپ و موقعیت شد اما شوت این بازیکن را هم گلر استقلال اهواز مهار کرد تا دروازه میهمان همچنان بسته بماند.


بازیکنان سپاهان که به نظر می‌رسد شوت‌های از راه دور را در دستور کار دارند چندین بار این نوع حملات را تدارک دیدند که البته ثمری نداشت مانند دقیقه 40 بازی که روی پاس به عقب نویدکیا، موسایف صاحب توپ شد اما شوت راه دور این بازیکن در میانه راه پس از برخورد به مدافعان استقلال از بالای دروازه به بیرون رفت.


در دقیقه پایانی نیمه نخست اهوازی‌ها هم روی یک حرکت تیمی صاحب فرصت شدند که در این موقعیت ضربه عادل کلاه کج توسط رحمان احمدی دفع شد اما چند لحظه بعد در حالی که دو تیم آماده می‌شدند با تساوی به رختکن بروند روی حرکتی دیگر عادل کلاه‌کج شوتی دیگر به سمت دروازه سپاهان شلیک کرد که این توپ پس از برخورد به زیر طاق درون دروازه جای گرفت و به گل تبدیل شد.


هرچند سپاهانی‌ها به ویژه رحمان احمدی معتقد بودند که توپ از خطر رد نشده اما این گل صحیح پذیرفته شد تا استقلال اهواز در آخرین لحظه با غافلگیر کردن حریف و با برتری یک بر صفر به رختکن برود.


نیمه دوم با نمایش تهاجمی سپاهان آغاز شد و بازیکنان این تیم چندین موقعیت خطرناک روی دروازه حریف خلق کردند اما هیچ کدام به نتیجه نرسید. در دقیقه 58 در شلوغی مقابل دروازه و چند رفت و برگشت، پریرا، وریا غفوری و در آخر امین منوچهری صاحب فرصت شدند که ضربات آنها برگشت داده شد و در نهایت به بیرون رفت.


در دقیقه 60 روی پاس در عرض پریرا و شوت منوچهری سپاهان باز هم صاحب فرصت شد اما باز هم توپ به بیرون رفت. دو دقیقه بعد شوت درون محوطه کریمی هم راهی اوت شد و ضربه سر وریا غفوری هم که روی ارسال گردانی به سمت دروازه استقلال اهواز فرستاده شد با سوپرواکنش گلر استقلال از رو خط برگردانده شد تا توپ‌های سپاهان با بدشانسی به گل تبدیل نشود.


اما این پایان کار نبود و در دقیقه 67 روی پاس درون محوطه نویدکیا، امین منوچهری صاحب توپ شد و با یک چرخش و در حالتی نامتعادل با یک ضربه چیپ گوشه دروازه حریف را نشانه رفت تا بالاخره قفل دروازه استقلال اهواز بشکند و بازی به تساوی کشیده شود.


از گل باز هم سپاهان حملاتی را روی دروازه استقلال اهواز ترتیب داد اما در یک ضدحمله آبی‌ها هلیچی با فرار از چنگ مدافعان می‌رفت که با گلر سپاهان تک به تک شود که با خروج رحمان احمدی و در اختیار گرفتن توپ این خطر از بیخ گوش سپاهان عبور کرد.


گردانی که با ورود به زمین با نفوذهای پی در پی از سمت چپ خط حمله سپاهان را راه انداخته بود با یک ارسال مهاجم تیمش را در مقابل دروازه حریف صاحب فرصت کرد که کلاه کج خود را جلوی توپ قرار داد تا این فرصت برای طلایی‌ها از دست برود. یک دقیقه بعد باز هم روی ارسال گردانی ضربه سر منوچهری به بیرون رفت.


دقیقه 75 بازی روی پاس هافبک سپاهان پریرا می‌رفت که در محوطه جریمه صاحب توپ شود اما مدافع استقلال لحظه‌ای با گرفتن بدن شمیبا مانع او شد و در این صحنه پریرا، نیمکت‌نشینان و حتی هواداران سپاهان که معتقد به ضربه پنالتی بودند به شدت به داور اعتراض کردند.


حملات سپاهان همچنان ادامه پیدا کرد و ضربات حبیب گردانی و منوچهری به بیرون رفت و در یک صحنه هم منوچهری مقابل دروازه استقلال در برخورد با گلر استقلال سرنگون شد اما داور باز هم به پنالتی اعتقادی نداشت.


در این دیدار پریرا از سپاهان و مرادیان از استقلال اهواز کارت زرد دریافت کردند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :