موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی جوان و خانواده

a/65726 :کد

0

هنگامی که کودک از خجالت آب می‌شود

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۵۲
تعداد بازدید : ۳۳۸   
 تحلیل ایران -هنگامی که کودک از خجالت آب می‌شود

مشکل کمرویی و خجالتی بودن کودک یکی از رفتارهای شایع میان کودکان بوده که در صورت عدم رفع باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.مشکل کمرویی و خجالتی بودن کودک یکی از رفتارهای شایع میان کودکان بوده که در صورت عدم رفع باعث ایجاد مشکلاتی خواهد شد.


به گزارش تحلیل ایران، شیوا وکیلی روانشناس عمومی اظهار داشت: اختلال کمرویی و خجالتی بودن در کودک مشکل پیچیده‌ای بوده که در صورت عدم رفع آن در آینده موجب مشکلات بزرگی برای فرد از جمله از دست دادن فرصت‌های مهم در تحصیل، شغل و حتی فراتر از آن در زندگی مشترک خواهد شد. 
 
وی در ادامه گفت: عدم انعطاف پذیری در برقراری ارتباط با همسالان و اطرافیان، همچنین ترس از رفتن به مدرسه و یا مهد کودک و نیز ترس از دفاع از حق شخصی و خواسته خود در واقع تو سری خور بودن و عدم جسارت در برخورد با اطرافیان، از مهمترین خصوصیات رفتاری کودکان خجالتی است. 
 
وکیلی افرود: آموزش‌های یادگیری مهارت‌های اجتماعی از جمله افزایش اعتماد به نفس، برقراری روابط کلامی و اجتماعی و جسارت ورزی از موارد مهم یادگیری برای کودکان خجالتی توسط مربیان و والدین برای کاهش ان رفتار در آنها است. 
 
این روانشناس در پایان بیان کرد: افزایش حس اعتماد به نفس برای این کودکان از  طریق شرکت دادن آنها در بازی‌ها و فعالیت‌های گروهی و دسته جمعی درصد کودک به وسیله در نظر گرفتن تشویق برای او همچنین گفتگو و توجه والدین به این کودکان در کاهش کمرویی بسیار موثر است. 


منبع: باشگاه خبرنگاران

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :