موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65733 :کد

0

سفر قریب الوقوع نتانیاهو به مسکو

  پنجشنبه ۲۶ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۳۰
تعداد بازدید : ۲۰۱   
 تحلیل ایران -سفر قریب الوقوع نتانیاهو به مسکو

رسانه های رژیم صهیونیستی از سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به مسکو ظرف ۱۰ روز آینده به منظور دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خبر دادند.

رسانه های رژیم صهیونیستی از سفر بنیامین نتانیاهو نخست وزیر این رژیم به مسکو ظرف 10 روز آینده به منظور دیدار با ولادیمیر پوتین رئیس جمهور روسیه خبر دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از رسانه های صهیونیستی، در این دیدار و گفتگوها میان نتانیاهو و پوتین اوضاع سوریه و برخی مسائل منطقه ای دیگر در کنار روابط دو جانبه مورد بحث و بررسی قرار خواهد گرفت.

 

نتانیاهو در ماه سپتامبر گذشته نیز پس از افزایش حضور نظامی روسیه در سوریه با پوتین در مسکو دیدار و گفتگو کرده بود.

 

با وجود اظهارات اخیر نتانیاهو درباره خطرات حمایت روسیه از نظام سوریه و به ویژه تحویل سلاح های پیشرفته به آن، گزارش های صهیونیستی حاکی از این است که خود نتانیاهو هم امیدی به کاهش یا قطع این کمک ها ندارد.

 

نتانیاهو در جریان سفر ماه سپتامبرش به مسکو "گادی ایزنکوت" رئیس ستاد مشترک ارتش صهیونیستی را هم همراه خود به مسکو برده بود و در آن زمان گمانه زنی هایی درباره تصمیم اسرائیل برای ایجاد ساز و کار هماهنگی میان خود و روسیه وجود داشت تا این مساله مانع از بروز هر گونه درگیری و برخورد نظامی میان طرفین در اراضی سوریه شود.

 

منبع:میزان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :