موضوعات ‌مرتبط: سیاسی جهان اسلام

a/65781 :کد

0

هشدار پادشاه مغرب نسبت به «ترسیم مجدد» نقشه جهان اسلام

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۲:۵۹
تعداد بازدید : ۲۲۴   
 تحلیل ایران -هشدار پادشاه مغرب نسبت به «ترسیم مجدد» نقشه جهان اسلام

محمد ششم نسبت به آنچه که تلاش ها برای «ترسیم مجدد» نقشه جدید برای جهان اسلام خواند، هشدار داد.

محمد ششم نسبت به آنچه که تلاش ها برای «ترسیم مجدد» نقشه جدید برای جهان اسلام خواند، هشدار داد.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از رأی الیوم، پادشاه مغرب در سخنرانی خود در سیزدهمین کنفرانس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی که روز پنجشنبه در استانبول آغاز به کار کرده است، گفت: برخی طرف ها تلاش می کنند از وضعیت شکننده در منطقه برای شعله ور کردن درگیری های جدایی طلبانه و ترسیم مجدد نقشه جهان اسلام بهره برداری کنند.


وی با بیان اینکه در مقطع کنونی ما شاهد تشدید جریان های مخالف اسلام، فرهنگ ترس و هراس از اقلیت های مسلمان در جوامع غربی هستیم، نسبت به گسترش پدیده اسلام هراسی در غرب هشدار داد.


پادشاه مغرب بررسی پدیده های مذکور و ارزیابی دلایل آن به منظور پشت سر گذاشتن این مرحله دشوار و ایجاد راهبردها و برنامه های اصلاحی متناسب با کشورهای اسلامی را خواستار شد.


محمد ششم با اشاره به تشدید فتنه های فرقه ای و گسترش پدیده افراطی گری و تروریسم در جهان اسلام، بر ضرورت شناسایی عوامل این پدیده تاکید کرد.


وی در پایان تاکید کرد که کشورهای اسلامی می توانند با پایبندی به مسئله اول خود یعنی مسئله قدس و فلسطین حول محور این موضوع متحد شوند و تمام تلاش خود را برای یاری رساندن به قدس اشغالی و نجات آن از سیاست یهودی سازی سازمان یافته نجات دهند.


سیزدهمین کنفرانس سران کشورهای عضو سازمان همکاری اسلامی صبح امروز در شهر استانبول ترکیه و با شعار وحدت و همبستگی برای عدالت و صلح شروع شد. در این کنفرانس که تا روز جمعه ادامه دارد نمایندگانی از بیش از 50 کشور اسلامی شرکت کرده اند.

/ منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :