موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65790 :کد

0

شهروندان حق اعتراض به واگذاری جزایر به عربستان را ندارند

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۲:۴۵
تعداد بازدید : ۲۲۹   
 تحلیل ایران -شهروندان حق اعتراض به واگذاری جزایر به عربستان را ندارند

وزارت کشور مصر به شهروندان این کشور در مورد شرکت در هر گونه تظاهرات در اعتراض به توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان و واگذاری دو جزیره در دریای سرخ به ریاض هشدار داد.

 

وزارت کشور مصر به شهروندان این کشور در مورد شرکت در هر گونه تظاهرات در اعتراض به توافقنامه ترسیم مرزهای دریایی با عربستان و واگذاری دو جزیره در دریای سرخ به ریاض هشدار داد.

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری رویترز، در حالی که واگذاری دو جزیره مصری تیران و صنافیر به عربستان در جریان سفر ملک سلمان پادشاه این کشور به قاهره باعث خشم اقشار وسیعی از شهروندان مصر شده است، دولت السیسی از این اقدام دفاع کرده است.


فعالان و جنبش های مخالف در واکنش به این اقدام مقامات مصر تظاهرات کردند و ائتلاف طرفدار جماعت اخوان المسلمین که فعالیت آن در مصر ممنوع است، با این اعتراضات موافقت کرد.

وزارت کشور مصر با صدور بیانیه ای اخوان را به تحریک سازمان یافته متهم و اعلام کرده است که هدف از این اعتراضات ایجاد آشوب در کشور و درگیری شهروندان با نهادهای امنیتی است.


وزارت کشور مصر نسبت به هر گونه تلاش برای خروج از چارچوب قانون هشدار داده و اعلام کرده است که برای حفظ امنیت شهروندان و ثبات و امنیت کشور تمام اقدامات لازم را در پیش خواهد گرفت.

عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر در واکنش به اعتراض ها نسبت به واگذاری دو جزیره در دریای سرخ به عربستان، سعی كرد برای توجیه تصمیم خود در زمینه واگذاری ثروت ملی كشورش به سعودی ها، عذر و دلیل آورد

.

وی گفت: مصر قلمروش را تسلیم نكرده، بلكه صرفا حق سعودی ها را به آنها اعاده كرده است.

در سفر ملك سلمان پادشاه عربستان و هیات همراه وی به مصر، چندین توافقنامه اقتصادی و سیاسی میان نمایندگان دو كشور به امضا رسید .


یكی از این توافقنامه ها، توافق تعیین مرزهای آبی است كه به موجب آن، جزایر تیران و صنافیر  در دریای سرخ به عنوان بخشی از خاك عربستان شناخته خواهد شد.

/مهر
 

 

                               

پیامهای بازدید کنندگان
  teymourkhany
  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ - ۰۴:۲۱
این دو جزیره پس از تخلیه از سکنه بومی.جهت اهداف اسلام ستیزانه سعودی با کمک مستشاران نظامی امریکا مورد استفاده قرار خواهد گرفت.و دور از چشم همگان .گروههای تکفیری در انجا .اموزشهای تروریستی لازمه را خواهند دید.


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :