موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوادث

a/65857 :کد

0

سیل و سیل‌زدگان دزفول/ به زیر آب رفتن منطقه علی کله

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۹:۲۹
تعداد بازدید : ۲۵۲۶   
 تحلیل ایران -سیل و سیل‌زدگان دزفول/ به زیر آب رفتن منطقه علی کله

‌فرماندار دزفول با اشاره به آبگرفتگی جاده زاویه دزفول از تخلیه جمعیت مناطق تحت تاثیر سیل در این شهرستان خبر داد.

 

 

 

‌فرماندار دزفول با اشاره به آبگرفتگی جاده زاویه دزفول از تخلیه جمعیت مناطق تحت تاثیر سیل در این شهرستان خبر داد.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار ‌ایسنا در منطقه خوزستان، ‌حبیب آصفی اظهار کرد: بارندگی‌های شدیدی که در استان‌های همجوار طی شبانه روز گذشته رخ داد و ورود حجم بالای آب به حوضه آبریز سد دز و پر شدن آن موجب شد که سد دز بازگشایی شود و به صورت مهندسی شده آب هدایت شود.

 

‌وی ادامه داد: سیل و حجم آبی که وارد رودخانه دز شده در 50 سال گذشته بی سابقه بوده است و طبیعی است که شرایط غیرعادی ایجاد شود.

آصفی بیان کرد: افزایش دبی رودخانه دز موجب به زیر آب رفتن بوستان ساحلی علی کله و برخی مناطق و روستاها در دزفول شده و قسمتی از پل شناور دزفول نیز به دلیل افزایش دبی رودخانه تخریب شده است.

 

‌وی با بیان این که میزان افزایش دبی رودخانه دز اکنون حدود 4500 متر مکعب بر ثانیه است، گفت: تمامی مسئولان از جمله سازمان های مرتبط با سد دز و نیروهای امدادی و انتظامی در دزفول به حال آماده باش هستند و امدادرسانی به مناطق متاثر از سیلاب در حال انجام است.

فرماندار دزفول با اشاره به جاری شدن سیل در جاده زاویه دزفول به دلیل عبور حجم آبی به عرض 100 متر در جاده، اظهار کرد: مردم منطقه زاویه، بن جعفر، علی کله، عباس آباد و زاویه و منطقه مجاور پل چهارم دزفول با مشکل مواجه شده‌اند که با کمک ارتش و هلال احمر جا به جا می‌شوند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :