موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست خارجی

a/65858 :کد

0

گروه‌های معارض ایرانی را در سیستان و بلوچستان مسلح کردیم

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۹:۳۱
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -گروه‌های معارض ایرانی را در سیستان و بلوچستان مسلح کردیم

ولی‌عهد سابق عربستان اذعان کرد این کشور در راستای منافع خود اقدام به تجهیز و تسلیح نظامی تروریست‌های موجود در سیستان و بلوچستان ایران کرده است.

 

ولی‌عهد سابق عربستان اذعان کرد این کشور در راستای منافع خود اقدام به تجهیز و تسلیح نظامی تروریست‌های موجود در سیستان و بلوچستان ایران کرده است.

به گزارش تحلیل ایران، «مقرن بن عبدالعزیز» ولی‌عهد سابق عربستان اذعان کرد این کشور از بیم خطری که نسبت به ایران دارد اقدام به دادن اسلحه به تروریست‌های موجود در استان سیستان و بلوچستان کرده است. بر اساس گزارش روزنامه «الان» کویت، در خلال عیادت از شاهزاده عربستانی «عبدالرحمن بن عبدالعزیز آل سعود» در بیمارستان تخصصی «ملک فیصل» در ریاض، «ترکی بن ناصر بن عبد العزیز» دیگر شاهزاده عربستانی اعلام کرد «مقرن بن عبدالعزیز» از تجهیز نظامی و تسلیح گروه‌های معارض ایرانی توسط عربستان به خاطر منافع ریاض نگران است.

فارس نوشت: ترکی بن ناصر در ادامه به نقل از مقرن بن عبدالعزیز گفت: عربستان با هواپیماهای باربری نظامی از نوع « C-130» در پنج پرواز مخفیانه به فرودگاه «دالبندین» در ولایت بلوچستان پاکستان هم‌مرز با ایران ، حجم بسیار زیادی اسلحه را برای گروه‌های معارض ایرانی فرستاده است. اهوازی‌ها (معارضان موجود دراهواز) نیز در عملیاتی مشابه از طریق کویت تجهیز نظامی شدند و مقرن از پیامدهای برعکس این اقدامات علیه عربستان نگران است.
 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :