موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/65867 :کد

0

سیل بعدازظهر جمعه از آبادان به خرمشهر می‌رسد

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۰:۰۳
تعداد بازدید : ۵۳۳   
 تحلیل ایران -سیل بعدازظهر جمعه از آبادان به خرمشهر می‌رسد

در پی بارش شدید باران و تگرگ در آبادان همچنین حرکت سیلاب به سمت آبادان و خرمشهر شامگاه گذشته ستاد مدیریت بحران خرمشهر برای سومین بار با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان تشکیل جلسه داد.

 

 

 

در پی بارش شدید باران و تگرگ در آبادان همچنین حرکت سیلاب به سمت آبادان و خرمشهر شامگاه گذشته ستاد مدیریت بحران خرمشهر برای سومین بار با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان تشکیل جلسه داد.

 
 
 
 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرگزاری تسنیم از خرمشهر، شامگاه پنجشنبه مدیریت بحران خرمشهر برای سومین بار با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی شهرستان تشکیل جلسه داد.


در این جلسه فرماندهان پایگاه دریایی، پادگان دژ و ناحیه مقاومت بسیج خرمشهر برای اعزام نیرو به مناطق سیل‌زده و بحران‌خیز همچنین تخلیه ساکنان این مناطق آمادگی خود را اعلام کردند.


آموزش‌وپرورش خرمشهر نیز از آمادگی برخی مدارس برای اسکان موقت سیل‌زدگان خبر داد.


حمیده آلبوعشیره، بخشدار خرمشهر در این جلسه اظهار داشت: دهیاران در مناطق خود مستقر و موظف به توجیه ساکنان حوزه استحفاظی خود نسبت به تهدید احتمالی شدند.


وی افزود: با همکاری جهاد کشاورزی خرمشهر همچنین کشت و صنعت نیشکر سیل بندها در حال بهسازی هستند، کشاورزان اکنون نسبت به وضعیت سیل اطلاع کافی دارند و از طریق پیامک دائماً در حال انتقال آخرین اخبار هستیم.


محمد خیاط زاده رئیس جمعیت هلال‌احمر خرمشهر از آمادگی کامل تیم‌های واکنش سریع خبر داد و گفت: برای امدادرسانی و تخلیه مناطق بحران‌خیز همچنین اعزام نیرو به دیگر شهرهای سیل‌زده استان آمادگی داریم در صورت ابلاغ دستور ورود می‌کنیم.


معاون عمرانی و برنامه‌ریزی فرماندار ویژه خرمشهر نیز عنوان کرد: بر اساس پیش‌بینی ستاد مدیریت بحران استان سیلاب ظهر تا بعدازظهر جمعه به خرمشهر می‌رسد، همه دستگاه‌ها باید آماده خدمت‌رسانی باشند، کم‌کاری در این موضوع برخورد در پی دارد.


وی افزود: اطلاع‌رسانی به ساکنان مناطق حاشیه رودخانه صورت گرفته است، شهروندان خرمشهر نیز باید از تردد در بلوار ساحلی رودخانه کارون خرمشهر در ساعات اولیه صبح جمعه تا شب اجتناب کنند.


سید جواد موسوی بیان کرد: آمادگی خوبی برای مقابله با بحران احتمالی وجود دارد همه امکانات بسیج شدند، مناطق حاشیه غرب و شرق کارون بیشتر در معرض طغیان قرار دارند، نگرانی نسبت به بخش مرکزی شهر کمتر از حاشیه شهر است، روستائیان را در اولویت قرار بدهید.


وی گفت: بارندگی در خرمشهر کاهش‌یافته، بهسازی سدبندها به‌خوبی پیش می‌رود، شهرداری باید اکیپ‌های دفع آب‌های سطحی را پیش از وصول سیل فعال کند، تأسیسات آبفای خرمشهر باید برای پمپاژ آب آمادگی داشته باشد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :