موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاست داخلی

a/65883 :کد

0

استکبار با جلو انداختن برخی کشورهای اسلامی اهداف کثیفی دارد

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۶
تعداد بازدید : ۱۵۱   
 تحلیل ایران -استکبار با جلو انداختن برخی کشورهای اسلامی اهداف کثیفی دارد

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: پیش‌نویس بیانیه پایانی سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی یک طرفه و براساس خواست استکبار و صهیونیست‌ها و عربستان است که ماه‌ها قبل توسط...

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم گفت: پیش‌نویس بیانیه پایانی سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی یک طرفه و براساس خواست استکبار و صهیونیست‌ها و عربستان است که ماه‌ها قبل توسط برخی کشورها تهیه شد و حالا در ترکیه به رای کشورهای اسلامی گذاشته شد.

به گزارش تحلیل ایران محمداسماعیل کوثری در گفت‌وگو با خبرنگار  ایسنا، گفت: آمریکا و رژیم صهیونیستی با جلو انداختن سران برخی کشورهای اسلامی بر علیه هر حرکتی که به نفع مظلومان است، به شدت رفتار می‌کنند.

وی افزود: کشورهای استکباری برای رسیدن به اهداف کثیفشان بین کشورهای اسلامی اختلاف و تفرقه می‌اندازند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی افزود: آمریکا و رژیم صهیونیستی از سران عربستان، قطر و ترکیه حمایت جدی می‌کنند تا از طریق ایجاد تفرقه در سازمان همکاری اسلامی بتوانند به اصلی‌ترین حامی مظلومان کشورهای اسلامی بتازند. این در حالی است که مردم کشورهای سوریه، یمن، عراق و لبنان به خوبی می‌دانند که حضور ایران در این کشورها برای کمک به آنان برای احقاق حقوق‌شان است. به همین دلیل در سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی فشار بر گُرده دولتمردان این کشورها به شدت افزایش داده شده تا بتوانند بر تهران پیروز شوند.

وی موضع‌گیری وحدت آفرین جمهوری اسلامی در سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی را مورد تاکید قرار داد و افزود: موضع جمهوری اسلامی ایران همواره دعوت به همبستگی و وحدت کشورهای اسلامی بوده است. اگر اسم کشورهای اسلامی مسلمان هستند،‌ باید به سیره وحدت آفرین پیامبر بزرگ اسلام (ص) اقتدا کرد. البته سران اکثر کشورهای به ظاهر اسلامی مسلمان نیستند بلکه شعبه‌ای از استکبار و صهیونیسم هستند.

نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: ایران همواره گفته به کشورهای مظلوم و مسلمان کمک کرده و به این کار خود بدون هیچ چشم‌داشتی ادامه خواهد داد.

کوثری خواستار واکنش جدی رییس‌جمهور و وزیر امور خارجه با پیش‌نویس بیانیه پایانی سیزدهمین نشست سران سازمان همکاری اسلامی شد و افزود: چه خوب بود رییس‌جمهور و وزیر امور خارجه اجلاس را ترک می‌کردند تا ملت‌ها متوجه نوع تصمیم‌گیری، مقاومت و ایستادگی جمهوری اسلامی در برابر کشورهای زورگو و زیاده‌خواه باشند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس نهم در عین حال گفت: صدور حکم افراد خودسر حمله کننده به سفارت عربستان در تهران و کنسولگری این کشور در مشهد و مجازات عوامل این جریان توسط دستگاه قضایی هیچ تاثیری در اصلاح موضع عربستان و همفکرانش ندارد.

کوثری متذکر شد: اگر چنین مسئله‌ای توسط برخی مطرح می‌شود چطور جنایت، کشتار و قتل چند هزار انسان بیگناه توسط عربستان در یمن و منا اصلا دیده نمی‌شود. به نظر بنده طرح چنین مسائلی توسط عوامل داخلی حرکت در مسیر آمریکا و رژیم صهیونیستی است.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :