موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی طلا و ارز

a/65909 :کد

0

کاهش هفتگی طلای جهانی

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۲۲
تعداد بازدید : ۲۱۵   
 تحلیل ایران -کاهش هفتگی طلای جهانی

طلای جهانی پس از کاهش در سه روز گذشته، در معاملات روز جمعه ثابت بود اما به دلیل صعود ارزش دلار و بازارهای سهام جهانی که تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز ارزشمند را محدود کرده است، به سوی کاهش هفتگی...

طلای جهانی پس از کاهش در سه روز گذشته، در معاملات روز جمعه ثابت بود اما به دلیل صعود ارزش دلار و بازارهای سهام جهانی که تقاضای سرمایه گذاری برای این فلز ارزشمند را محدود کرده است، به سوی کاهش هفتگی پیش می‌رود.

 

به گزارش تحلیل ایران، هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور در 1228.50 دلار ایستاد در حالیکه روز پنج شنبه 1.3 درصد سقوط کرد و برای کل هفته یک درصد کاهش نشان می‌دهد.

 

در بازار نیویورک هر اونس طلا برای تحویل در ژوئن با 6.60 دلار یا 0.5 درصد افزایش، به 1233.10 دلار رسید. بهای معاملات این بازار روز پنج شنبه 21.80 دلار یا 1.81 درصد کاهش یافت و در 1226.50 دلار بسته شد.

 

طلا روز سه شنبه به بالاترین سطح در سه هفته اخیر صعود کرده بود اما در پی صعود بازارهای سهام که از آمار اقتصادی مطلوب اخیر چین و افزایش قیمتهای نفت در اوایل هفته دلگرم شده بودند، رشد قیمت مذکور را واگذار کرد.

 

بازارهای سهام آسیا و دلار شروع مطلوبی در روز جمعه نداشتند اما همچنان رشد هفتگی را نشان می‌دهند.

 

به گفته یک معامله گر مقیم هنگ کنگ، افزایش قیمت طلا در ابتدای هفته جاری که تا سطح 1262.60 دلار صعود کرده بود به دلیل صعود ارزش ین ژاپن در برابر دلار آمریکا و ریسک گریزی فزاینده معامله گران و سرمایه گذاران روی داد اما این فلز ارزشمند اکنون عقب نشینی کرده است. در واقع ناتوانی طلا برای صعود به رکورد 1280 دلار سال 2016 در هفته جاری نشان می‌دهد که روند صعودی این فلز ضعیف شده است.

بازار طلا در حال حاضر روی دو دور افزایش نرخهای بهره آمریکا حساب می‌کند بنابراین اگر افزایش بیشتری صورت بگیرد ممکن است قیمتها را با کاهش بیشتری روبرو کند.

 

بر اساس گزارش رویترز، طلا در سه ماهه اول سال 2016 با ضعیف شدن احتمال افزایش نرخهای بهره آمریکا که ارزش دلار را تحت فشار قرار دارد، بیش از 16 درصد رشد کرد که بزرگترین رشد قیمت سه ماهه در 30 سال اخیر بود. نرخهای بهره پایین به نفع طلا بوده و این فلز زرد را در برابر داراییهای دارای بازده مانند سهام و اوراق قرضه رقابتی می‌کند.

 

اگرچه دنیس لاکهارت، رییس فدرال رزرو آتلانتا روز پنج شنبه اظهار کرد در نشست آوریل از تصویب افزایش نرخها حمایت نخواهد کرد با اینهمه خاطرنشان کرد که همچنان زمان برای تصویب دو دور افزایش نرخها در سال جاری وجود دارد.

 

صندوقهای سرمایه گذاری قابل معامله در بورس که تحت پشتوانه طلا قرار دارند، در روزهای اخیر با خروج سرمایه مواجه شده اند که قیمت طلا را تحت فشار بیشتری قرار داده است. دارایی‌های صندوق "اس پی دی آر گولد تراست" که بزرگترین صندوق سرمایه گذاری تحت پشتوانه طلا در جهان است، روز پنج شنبه به 806.82 تن کاهش یافت.

 

در میان سایر فلزات ارزشمند، هر اونس نقره برای تحویل فوری با 0.05 درصد کاهش، 16.16 دلار معامله شد با اینهمه این فلز پنج درصد رشد هفتگی داشته که بزرگترین رشد در شش هفته اخیر محسوب می‌شود. نقره اوایل هفته جاری به بالاترین سطح از اکتبر رسید اما در ادامه معاملات بخشی از این رشد را واگذار کرد.

 

هر اونس پلاتین برای تحویل فوری با 0.4 درصد کاهش، به 986.28 دلار رسید و هر اونس پالادیم برای تحویل فوری با 0.3 درصد کاهش، 560.50 دلار بود. پلاتین به سوی سومین رشد هفتگی متوالی پیش می‌رود در حالیکه پالادیم با 4.5 درصد رشد هفتگی، بهترین رشد قیمت را در شش هفته اخیر داشته است.

 منبع:ایسنا
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :