موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دانشگاه

a/65914 :کد

0

هدف آمریکا از برجام ۲ مهار قدرت منطقه‌ای ایران است

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۹
تعداد بازدید : ۲۲۰   
 تحلیل ایران -هدف آمریکا از برجام ۲ مهار قدرت منطقه‌ای ایران است

دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اینکه امروز جان‌کری به صراحت اعلام می‌کند مهار کردن قدرت منطقه‌ای ایران گام بعدی آمریکا است، دقیقا همان برجام ۲ است



دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان گفت: اینکه امروز جان‌کری به صراحت اعلام می‌کند مهار کردن قدرت منطقه‌ای ایران گام بعدی آمریکا است، دقیقا همان برجام ۲ است که رهبر معظم انقلاب هم در خصوص آن هشدار دادند.

 

به گزارش تحلیل ایران، متین منتظمی دبیر سیاسی اتحادیه جامعه اسلامی دانشجویان با بیان اینکه جان کری در بحرین، مهار قدرت منطقه‌ای ایران را گام بعدی آمریکا پس از توافق هسته‌ای عنوان کرده است، گفت: از همان زمانی که استارت مذاکرات زده شد مشخص بود که آمریکا به‌دنبال توطئه است و قصد دارد گام به گام نقشه‌های شومش را علیه جمهوری اسلامی ایران پیاده کند. بارها دلسوزان نظام نسبت به این موضوع هشدار دادند ولی متاسفانه نه تنها این هشدار جدی گرفته نشد بلکه عده‌ای تلاش کردند چهره آمریکا را بزک کنند و چهره‌ای دروغین از این کشور به مردم نشان بدهند.


وی افزود: اینکه امروز جان‌کری به صراحت اعلام می‌کند مهار کردن قدرت منطقه‌ای ایران گام بعدی آمریکا است، دقیقا همان برجام 2 است که رهبر معظم انقلاب هم در خصوص آن هشدار دادند و متاسفانه باز هم برخی‌ها در داخل برای اینکه غرب و آمریکا به اهدافشان برسند آگاهانه یا از روی ناآگاهی و غفلت تلاش می‌کنند.


این فعال دانشجویی در ادامه تاکید کرد: این روزها مقامات مختلف آمریکایی هر کدام در رابطه با برجام و گام‌های بعدی خود علیه ایران، سخنانی را مطرح می‌کنند. وزیر انرژی آمریکا نیز گفته است که پاره کردن برجام توسط رئیس جمهور بعدی کشورش امکان‌پذیر است. این چندمین باری است که چنین مسائلی مطرح می‌شود و به نظر می‌رسد این گفته‌ها پیش زمینه‌ای برای عمل نکردن به تعهدات است، اگر چه امروز هم که برجام پاره نشده آمریکا به تعهداتش عمل نمی‌کند.


منتظمی تصریح کرد: متاسفانه چیزی که باعث آزار مردم می‌شود این است که مسئولان ما در قبال یاوه‌گویی‌های طرف غربی سکوت می‌کنند و اجازه می‌دهند که انها هر چیزی که خواستند را به زبان بیاورند. مسئولان دولت اگر یک بار با قدرت در مقابل یاوه‌گویی‌های امریکا و غرب بایستند دیگر آنها جرات نمی‌کنند که هر روز بهانه‌های جدیدی برای عمل نکردن به تعهدات خود بیاورند.


منبع: فارس

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :