موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65916 :کد

0

اولاند: تا آخر امسال درباره شرکت در انتخابات تصمیم‌ می‌گیرم

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۱
تعداد بازدید : ۲۰۰   
 تحلیل ایران -اولاند: تا آخر امسال درباره شرکت در انتخابات تصمیم‌ می‌گیرم

رییس جمهوری فرانسه وعده داد که اصلاحات کارگری مناقشه برانگیز وی، نتیجه آمیز خواهد بود و اعلام کرد، در پایان امسال تصمیم خواهد گرفت که در انتخابات ۲۰۱۷ شرکت کند یا نه.

رییس جمهوری فرانسه وعده داد که اصلاحات کارگری مناقشه برانگیز وی، نتیجه آمیز خواهد بود و اعلام کرد، در پایان امسال تصمیم خواهد گرفت که در انتخابات 2017 شرکت کند یا نه.


به گزارش تحلیل ایران، به نقل از پایگاه خبری ورلد بولتن، فرانسوا اولاند در یک برنامه زنده تلویزیونی با تاکید بر ادامه تلاشهای خود برای اصلاح قوانین بازار کار و جامعه کارگری، گفت، وی می خواهد که تلاشهایش برای کاهش میزبان بالا و طاقت فرستای بیکاری در طول دوران تصدی‌اش به عنوان رییس جمهور فرانسه مورد قضاوت قرار گیرد.

 

وی ادامه داد: من سیاستهایی را در این باره اتخاذ کرده‌ام که تا کنون نتایجی به همراه داشته و در آینده نیز نتیجه بخش خواهد بود.

بیکاری در فرانسه نزدیک به 10 درصد بوده و این رقم در حال افزایش است، این در حالی است که در کشورهای اروپایی بحران زده دیگر این رقم کاهش یافته است.

 

نظرسنجی‌ها نشان می‌دهند که 90 درصد از رای دهندگان به اولاند در حال حاضر نظر منفی نسبت به وی دارند.

در چند روز گذشته تظاهرات معترضان خشمگین علیه اصلاحات قوانین کارگری به درگیری با نیروهای پلیس ضد شورش در پاریس و چند شهر دیگر انجامید.

 

وی ادامه داد: همه مسایل در کشور به خوبی پیش می‌رود. بدهی‌ها و مالیاتها کمتر شده است. این اقدامی است که من در طول چهارسال گذشته انجام داده و برهمین اساس مصمم هستم که این راه را ادامه دهم.

اولاند با اشاره به سیاست خارجی فرانسه در طول چند سال گذشته، گفت: پاریس نقش "مثال زدنی" برای پایان دادن به جنگ پنج ساله سوریه برعهده داشته است. فرانسه از مخالفان سوری حمایت می‌کند و در عین حال با داعش می‌جنگند. زمانیکه در سوریه از تسلیحات شیمیایی استفاده می‌شد، فرانسه می‌خواست مداخله کند.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :