موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65917 :کد

0

حملات سایبری به اندازه موشکهای ایران وکره شمالی خطرناک هستند

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۰۲
تعداد بازدید : ۲۴۷   
 تحلیل ایران -حملات سایبری به اندازه موشکهای ایران وکره شمالی خطرناک هستند

فرمانده آژانس دفاع موشکی آمریکا می‌گوید حملات سایبری مداوم علیه این سازمان یا برنامه‌های تسلیحاتی کلیدی آن به همان اندازه موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی و ایران، تهدید بزرگی هستند.فرمانده آژانس دفاع موشکی آمریکا می‌گوید حملات سایبری مداوم علیه این سازمان یا برنامه‌های تسلیحاتی کلیدی آن به همان اندازه موشک‌های بالستیک قاره‌پیمای کره شمالی و ایران، تهدید بزرگی هستند.


به گزارش تحلیل ایران، دریادار جیمز سایرینگ در جلسه کمیته فرعی نیروهای مسلح مجلس نمایندگان آمریکا گفتگ که این آژانس تمهیدات «بی‌اندازه‌ای» را برهی دفاع از شبکه‌ها اتخاذ کرده است اما هنوز درباره آسیب‌پذیری‌های بالاقوه در میان پیمان‌کاران دفاعی نگرانی دارد.


آژانس دفاع موشکی آمریکا سیستم‌های چند لایه برای دفاع علیه حملات موشکی بالستیکی توسط دشمنان بالقوه طراحی و اجراء می‌کند. این سیستم شامل موشک‌های رهگیری زمینی در آلاسکا و کالیفرنیا و همچنین تجهیزات راداری قوی برای شناسایی حملات است.


سایرینگ گفت که این سازمان بر شبکه‌های محرمانه و غیرمحرمانه‌اش به صورت مداوم نظارت دارد اما حملات سایبری به صورت فزاینده‌ای بر پیمان‌کارن خصوصی و اطلاعاتی فنی و غیرمحرمانه‌ای که در شبکه‌های خودشان استفاده می‌کنند، متمرکز شده‌اند.


مقامات نظامی آمریکا همواره درباره تشدید حملات سایبری از جانب چین، روسیه و سایر کشورها هشدار داده‌اند.


سایرینگ اشاره‌ای به اطلاعاتش درباره منشأ چینی حملات سایبری به آمریکا اشاره‌ای نکرده و اعلام کرد ترجیح می‌دهد این نوع اطلاعات را در یک جلسه محرمانه به نمایندگان ارائه دهد.


سایرینگ در جلسه استماع سنا در روز چهارشنبه نیز اعلام کرد که سازمانش به صورت نزدیکی با پیمان‌کاران همکاری می‌کند تا اطمینان حاصل کند قراردادهای آتی شامل الزامات، حفاظت‌ها و استانداردهای لازم امنیت سایبری هستند.


رابرت وورک، معاون وزیر دفاع آمریکا، به رویترز گفت که هیأت مدیریت سرمایه‌گذاری سایبری رد پنتاگون لیستی از برنامه‌های تسلیحاتی دارای اولویت که نیازمند بروزرسانی و سرمایه‌گذاری در حوزه امنیت سایبری هستند را تهیه کرده است.


وی در ادامه اظهار داشت که جزئیات این لیست محرمانه هستند اما برخی از این برنامه‌های سال‌ها پیش و قبل از آنکه حملات سایبری تبدیل به ابزاری معمول شوند، بوجود آمده‌اند.


منبع: تسنیم

 
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :