موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/65963 :کد

0

«حزب الله»:هیچ دیداری با«فرانسوا اولاند»درلبنان نخواهیم داشت

  جمعه ۲۷ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۱:۵۴
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -«حزب الله»:هیچ دیداری با«فرانسوا اولاند»درلبنان نخواهیم داشت

جنبش «حزب الله» لبنان تأکید کرد که هیچ زمانی برای دیدار با رئیس جمهور فرانسه مشخص نشده است و قرار نیست با وی دیداری صورت گیرد.

جنبش «حزب الله» لبنان تأکید کرد که هیچ زمانی برای دیدار با رئیس جمهور فرانسه مشخص نشده است و قرار نیست با وی دیداری صورت گیرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، وبگاه خبری «النشره» لبنان شامگاه پنجشنبه اعلام کرد که قرار است «فرانسوا اولاند» رئیس جمهور فرانسه در جریان سفر آتی خود به لبنان با نمایندگاه جنبش «حزب الله» دیدار کند.

 

روابط رسانه‌ای حزب الله امشب جمعه ضمن رد این خبر تأکید کرد که هیچ موعدی برای دیدار با اولاند مشخص نشده است.

 

به گفته این نهاد در حزب الله، نمایندگان این جنبش همچنین هیچ دیداری با رئیس جمهور فرانسه نخواهند داشت.

 

رئیس جمهوری فرانسه پیش از سفر به عمان، چند روزی را در لبنان سپری و بنابر اظهارات رسمی‌اش بر حمایت پاریس از لبنان و استقرار و ثبات در این کشور به خصوص در برابر تحولات منطقه‌ای تاکید خواهد کرد.

 

اولاند درحالی راهی بیروت می‌شود که ریاض کمک تسلیحاتی خود به ارتش لبنان از طریق خرید تسلیحات و تجهیزات نظامی فرانسوی را لغو کرده و اظهارات محافل فرانسوی درباره این پرونده بر عدم موفقیت پاریس در تغییر تصمیم ریاض تاکید داشته تا افق روشنی پیش روی این پرونده نیز وجود نداشته باشد.

 

اگرچه پاریس پیشتر اعلام کرده بود، ریاض از فرانسه خواسته کارخانه جات نظامی این کشور بر اساس توافقات گذشته به تولیدات نظامی خود ادامه دهند، اما از تحویل آنها به لبنان خودداری کنند و این تاکیدی بر ادامه ابهام در این پرونده است.

 

منبع:فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :