موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی تولید

a/66015 :کد

0

کاهش تولید فولاد در سال ۹۴

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۳:۲۴
تعداد بازدید : ۳۰۳   
 تحلیل ایران -کاهش تولید فولاد در سال ۹۴

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران معتقد است سال جاری، سال پر نوسانی برای صنعت فولاد درعرصه داخلی و خارجی خواهد بود.

عضو هیات نمایندگان اتاق تهران معتقد است سال جاری، سال پر نوسانی برای صنعت فولاد درعرصه داخلی و خارجی خواهد بود.

 


به گزارش تحلیل ایران،  بهادر احرامیان عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران گفت: سال گذشته شاهد بودیم که تولید جهانی فولاد در حدود دو درصد افت داشته است که بخش مهمی از آن به دلیل کاهش رشد جهانی و به خصوص رشد اقتصادی چین بوده است، علاوه براین در داخل نیز با افت تولید رو به رو بودیم.
 
وی افزود: البته هنوز آمارهای دقیق تولید فولاد منتشر نشده و باید منتظر باشیم اما برآوردها نشان می دهد که با یک کاهش حدود 4 درصدی در تولید رو به رو بوده ایم.
 
احرامیان با بیان این که قطعا سال گذشته در تولید فولاد با رشد مواجه نبوده ایم، گفت:کاهش تولید را به خوبی با بررسی تقاضا و متورم شدن انبارها می توان متوجه شد و ما سال گذشته هم در قیمت و هم سطح تقاضا با یک سطح منفی رو به رو بودیم و روند منفی یک نواختی را تجربه کردیم.
 
عضو هیات نمایندگان اتاق بازرگانی تهران تصریح کرد: درسال جاری  به علل مختلف که بخشی از آن نیز به خارج از صنعت فولاد مرتبط است با نوسان رو به رو خواهد شد.چرا که تمام فاکتورهایی که در صنعت فولاد تاثیر گذار هستند در حال حاضر تاثیرات خود را گذاشته و بازیشان را کرده اند و در حال حاضر تنها عوامل بیرونی موثر هستند و این موضوع هم در داخل و هم در خارج وجود دارد.
 
وی با اشاره به این که این تاثیرات هم می تواند مثبت و هم منفی باشد، تصریح کرد: در سطح بین المللی نرخ ارزهای بین المللی به خصوص ارز چین ( یوآن) و همچنین ارزش برابری دلار با ارزهای دیگر مانند برزیل روی تولید و قیمت فولاد تاثیر خواهند داشت و در داخل هم المان های اصلی که تاثیر می گذارند سیاسی خواهند بود.
 
احرامیان ادامه داد: به نظر می رسد دولت ادامه همان سیاست ضد تورمی خود را در پیش خواهد گرفت که نمی تواند چندان تحریک کننده تقاضا باشد علاوه بر این بحث دیگر بازار مسکن است که همیشه برای مصرف فولاد  پیش ران بوده و با توجه به ارتباط تنگاتنگ بازار مسکن با شرایط بانک ها ،تازمانی که سیستم بانکی و شرایط بانک ها درست نشود بازار مسکن تکانی نخواهد خورد. 
 منبع : میزان
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :