موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست بحران آب

a/66074 :کد

0

وضعیت ذخایر آب در نواحی مرکزی ایران

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۸:۵۹
تعداد بازدید : ۲۶۳   
 تحلیل ایران -وضعیت ذخایر آب در نواحی مرکزی ایران

مشاور وزیر نیرو گفت: برای تامین آب شرب تابستان در استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری نگرانی وجود دارد.

 

برای تامین آب شرب تابستان در استان‌های اصفهان، یزد، کرمان، خراسان جنوبی و چهارمحال و بختیاری نگرانی وجود دارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، محمد حاج رسولی ها با اشاره به اینکه برای تأمین آب شرب در کشور ۵۰ درصد از آب سطحی و ۵۰ درصد از آب زیرزمینی استفاده می شود، گفت: تأمین آب شرب دو بخش دارد یکی تأمین و دیگری توزیع آب است که گاهی آب تأمین می شود اما خطوط انتقال آب مشکلاتی دارد که موجب اختلال در انتقال آب می شود.

مشاور وزیر نیرو با تاکید بر اینکه برنامه ریزی مدیریت منابع آب شرب ۲ ساله است، اظهارداشت: برنامه ریزی مدیریت آب شرب دو ساله است و برای تأمین آب شرب تابستان دو سال آینده برنامه ریزی می شود. وی تصریح کرد: خطوط انتقال ظرفیت محدود دارد و در برخی خطوط در فصل سرما یک دوم ظرفیت مورد نیاز است اما در تابستان تمام ظرفیت پاسخگوی نیاز هم نیست.

مهر نوشت: در حوزه مرکزی در استان های اصفهان، یزد و چهارمحال و بختیاری برای تأمین آب نگرانی هایی وجود دارد. در کرمان نیز چون هنوز سدهای بزرگ برای تأمین آب به بهره برداری نرسیده، دغدغه تأمین آب شرب داریم و بیشتر به آب زیرزمینی متکی هستیم. استان خراسان جنوبی هم هیچ منبع آب سطحی برای تأمین آب شرب ندارد که این هم یکی از دغدغه های تأمین آب شرب در تابستان امسال است.
 

 

 

                               



  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :