موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی آب و هوا

a/66098 :کد

0

هوای تهران پاك است

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۵
تعداد بازدید : ۳۲۴   
 تحلیل ایران -هوای تهران پاك است

معاون نظارت و پايش محيط زيست استان تهران گفت: شاخص كيفيت هواي شهر تهران با كاهش غلظت آلاينده هاي معلق در شرايط پاك قرار گرفت.

 

 

 

معاون نظارت و پايش محيط زيست استان تهران گفت: شاخص كيفيت هواي شهر تهران با كاهش غلظت آلاينده هاي معلق در شرايط پاك قرار گرفت.

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار ايرنا، محمد رستگاري روز شنبه افزود: براساس اطلاعات رسيده از ايستگاه هاي سنجش آلودگي هواي شهر تهران، شاخص كيفيت هوا در 24 ساعت گذشته منتهي به ساعت هشت صبح امروز، در شرايط پاك قرار گرفته است.

 
وي با اشاره به شرايط جوي روز گذشته و بارش باران و وزش باد افزود: ميزان غلظت آلاينده ذرات معلق با قطر كمتر از 2.5 ميكرون، نسبت به روز گذشته با 31 عدد كاهش در حد مجاز بوده و بر روي عدد 40 قرار گرفت. 


رستگاري به افزايش ميزان غلظت آلاينده منواكسيد كربن از 17 به 29 نسبت به روز گذشته اشاره كرد و گفت: ميزان غلظت آلاينده ذرات معلق كمتر از 10 ميكرون نيز در همين مدت از 48 به 31 كاهش داشته است. 


وي افزود: ايستگاه هاي دانشگاه صنعتي شريف، فرمانداري شهرري و شادآباد در مناطق 2، 20 و 18 با شاخص اعداد 61، 57 و 56 در شرايط سالم و بيشترين آلاينده هاي جوي را در 24 ساعت گذشته در شهر تهران داشتند. 


معاون نظارت و پايش اداره كل محيط زيست استان تهران گفت: ايستگاه هاي پارك رز(منطقه 22) با شاخص 23 و گلبرگ(منطقه 8) و شهرداري منطقه دو ) هر دو با شاخص عدد 24 پاك ترين هوا را دراين مدت داشتند.

 
شاخص كيفيت هوا، Air Quality Index) AQI) شاخصي براي تعيين روزانه كيفيت هوا و ميزان ارتباط آن با سطوح سلامتي افراد است.


بر اين اساس معيار سطح اهميت بهداشتي شاخص كيفيت هوا (AQI) به ترتيب از صفر تا 50 در شرايط پاك (سبز)، 51 تا 100 سالم ( زرد )، 101 تا 150 ناسالم براي گروه حساس(نارنجي)، 151 تا 200 ناسالم (قرمز)، 201 تا 300 بسيار ناسالم (بنفش) و 301 تا 500 در شرايط خطرناك (ارغواني) تعيين شده است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :