موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بورس

a/66131 :کد

0

تشدید ریزش در بورس تهران

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۳۷
تعداد بازدید : ۱۹۷   
 تحلیل ایران -تشدید ریزش در بورس تهران

بورس تهران که هفته گذشته را با افت ۱.۵ درصدی شاخص به پایان برد، در اولین روز از هفته پایانی فروردین ماه مسیر نزولی خود را شدت داد و در همان ابتدای معاملات افت بیش از هزار و ۴۰۰ واحدی شاخص را تجربه...

بورس تهران که هفته گذشته را با افت 1.5 درصدی شاخص به پایان برد، در اولین روز از هفته پایانی فروردین ماه مسیر نزولی خود را شدت داد و در همان ابتدای معاملات افت بیش از هزار و 400 واحدی شاخص را تجربه کرد.

 

به گزارش تحلیل ایران، بورس اوراق بهادار تهران که چند روزی است در مسیر اصلاحی قرار گرفته و با افت قیمت سهام شرکتها به خصوص شرکتهای خودرویی مواجه شده است، در اولین روز هفته به این مسیر شدت داد و با افت دسته جمعی نمادها و افزایش فشار فروش مواجه شد.

 

افت قیمت شرکتهای مطرح بازار و افزایش تقاضای فروش در اولین روز معاملاتی هفته موجب شد تا شاخص بورس تهران تا نیمه معاملات امروز افت بیش از 1400 واحدی را تجربه کرده و به راحتی وارد کانال 78 هزار واحدی شود.

 

با تشدید روند نزولی بورس تهران در معاملات امروز، شرکتهای مپنا، بانک ملت، فولاد مبارکه، نفت و گاز پارسیان به همراه شرکتهای مطرح خودرویی یعنی ایران خودرو و سایپا و نیز بانک تجارت، پالایشگاه بندرعباس، کشتیرانی و تاپیکو بیشترین تاثیر منفی را در بورس تهران گذاشتند و شرکتهای اندکی روند مثبت را تجربه کردند.

 

همچنین امروز هم شرکتهای خودرویی با بی اقبالی سهامداران مواجه شدند و بیشترین تقاضای فروش بازار را به خود اختصاص دادند به طوری که تا نیمه معاملات امروز ایران خودرو دیزل از صف فروش 158 میلیونی برخوردار شد و ایران خودرو نیز تقاضای فروش 70 میلیونی را به خود اختصاص داد، سرمایه گذاری سایپا، سایپا دیزل، سایپا، گسترش سرمایه گذاری ایران خودرو، سرمایه گذاری رنا و پارس خودرو از دیگر شرکتهای با تقاضای فروش بودند.

 

با تشدید روند کاهشی بورس تهران و افت قیمت ها، حجم و ارزش معاملات هم افت قابل توجهی را تجربه کرد به طوری که تا نیمه معاملات امروز حجم معاملات تا سطح 548 میلیون سهم افت کرد و ارزش بازار سرمایه نیز 140 میلیارد تومان شد؛ ارزش بازار سرمایه هم تا سطح 336 هزار میلیارد تومان نزول کرد.

 

افت 1.8 درصدی شاخص بورس تا نیمه معاملات امروز در حالی رقم می خورد که به گفته کارشناسان بورس تهران به دلیل جهش‌های تند خود در سال گذشته و پیش خور کردن قیمتها، اکنون روند اصلاحی و منطقی خود را طی می کند و به زودی این روند پایان می‌یابد.

منبع:ایسنا

                               

شاخص     بازار     بورس     تهران     قیمت     ریزش


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :