موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66180 :کد

0

روز خونین القاعده و ارتش آزاد در حندرات حلب

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۵۱
تعداد بازدید : ۱۲۴   
 تحلیل ایران -روز خونین القاعده و ارتش آزاد در حندرات حلب

همزمان با گسترش عملیات نظامی ارتش سوریه و گروههای هم پیمان آن در محور شمالی شهر حلب این کشور، منابع میدانی از تلفات و خسارات سنگین گروههای تروریستی تکفیری ارتش آزاد و القاعده در نبرد با نظامیان سوریه

همزمان با گسترش عملیات نظامی ارتش سوریه و گروههای هم پیمان آن در محور شمالی شهر حلب این کشور، منابع میدانی از تلفات و خسارات سنگین گروههای تروریستی تکفیری ارتش آزاد و القاعده در نبرد با نظامیان سوریه خبر داده اند.


به گزارش تحلیل ایران همزمان با گسترش عملیات نظامی ارتش سوریه و گروههای هم پیمان آن در محور شمالی شهر حلب این کشور، منابع میدانی از تلفات و خسارات سنگین گروههای تروریستی تکفیری ارتش آزاد و القاعده در نبرد با نظامیان سوریه خبر داده اند.
 
بنابر این گزارش، نیروهای ارتش سوریه با پشتیبانی رزمندگان دفاع وطنی (بسیج مردمی) و تیپ قدس (فلسطینی های متولد و ساکن اردوگاههای آوارگان در حاشیه حلب) از صبح روز گذشته دور جدید حملات خود بر علیه مواضع گروه های تروریستی تکفیری زیرمجموعه القاعده و ارتش آزاد در حاشیه شمالی شهر حلب آغاز کرده اند. در این عملیات بمب افکنهای نیروی هوایی و یگان توپخانه ارتش سوریه نقش مهمی در انهدام استحکامات دفاعی و گشودن مسیر برای پیشروی نیروهای زمینی در مناطق شمالی اردوگاه حندرات ایفا کردند.
 
بنابر آخرین اخبار، گروه القاعده طی سه روز گذشته بیش از 9 هزار تروریست را از اردوگاههای مستقر در خاک ترکیه به دو محور شمالی (اردوگاه حندرات) و جنوبی (العیس) شهر حلب منتقل کرده است. بنابر اظهارات منابع میدانی نزدیک به ارتش سوریه طی روزهای آینده عملیات بسیار ویعی برای پاکسازی کامل حلب آغاز خواهد شد. دو گروه القاعده و ارتش آزاد از دو هفته پیش با زیرپا گذاشتن عهدنامه آتش بس سازمان ملل که از حمایت کامل دولت های سوریه، آمریکا و روسیه برخوردار است اقدام به عملیات هجومی در محور جنوبی شهر حلب کرده و مناطقی را به اشغال خود در آورده اند.
 منبع:مشرق
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :