موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی صدا و سیما

a/66217 :کد

0

افتتاح ۲کانال پویا و نهال شبکه کودک و نوجوان با حضور سرافراز

  شنبه ۲۸ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۲۲
تعداد بازدید : ۵۹۷   
 تحلیل ایران -افتتاح ۲کانال پویا و نهال شبکه کودک و نوجوان با حضور سرافراز

رئیس رسانه ملی در مراسم افتتاح شبکه «پویا و نهال» گفت: تولید انیمیشن‌های جذاب بومی و پرهیز از الگوهای غیرواقعی و افراطی غربی، خلق الگوهای فکری برای تربیت افراد مستعد و خلاق از جمله این ملزومات است.رئیس رسانه ملی در مراسم افتتاح شبکه «پویا و نهال» گفت: تولید انیمیشن‌های جذاب بومی و پرهیز از الگوهای غیرواقعی و افراطی غربی، خلق الگوهای فکری برای تربیت افراد مستعد و خلاق از جمله این ملزومات است.


به گزارش تحلیل ایران، مراسم افتتاح دو کانال پویا و نهال شبکه کودک و نوجوان با حضور محمد سرافراز رئیس سازمان صداوسیما، علی اصغر پورمحمدی معاون سیما و محمد سرشار مدیر شبکه کودک و نوجوان برگزار شد.


محمد سرافراز رئیس سازمان صداوسیما در مراسم افتتاح رسمی کانال‌های «پویا و نهال» با تاکید بر رعایت شیوه‌های اثرگذار در برنامه‌های این شبکه گفت: تولید انیمیشن‌های جذاب بومی و پرهیز از الگوهای غیرواقعی و افراطی غربی، خلق الگوهای فکری برای تربیت افراد مستعد و خلاق و قبل از همه لزوم استفاده از روش‌های تعامل اثرگذار برای آشنایی کودکان با خداوند و مبداء هستی از جمله این ملزومات است.


رئیس رسانه ملی با اشاره به حضور مجریان کودک در شبکه کودک افزود: بدون شک وجود مجریان کودک و نوجوان در تحت تاثیر قرار دادن نسل جوان و پرورش استعداد‌ها موثر خواهد بود.


آغاز پخش رسمی شبکه کودک و نوجوان همزمان با میلاد امام جواد(ع)

مدیر شبکه کودک از پخش برنامه‌های این شبکه با هویت و شکل بصری جدید همزمان با سالروز میلاد امام جواد (ع)، که در کودکی به مقام امامت رسیدند، از دوشنبه 30 فروردین خبر داد.


محمد سرشار در آئین افتتاح رسمی کانال‌های پویا و نهال شبکه کودک و نوجوان گفت: در شبکه کودک برنامه‌ها برای سه کانال با نام «پویا»، «نهال» و «امید» به ترتیب برای مخاطب خردسال، کودک و نوجوان تدارک دیده شده که اکنون پخش رسمی دو کانال «پویا» و «نهال» فراهم شده است و امروز از لوگوهای این دو کانال رونمایی می‌شود.


وی با اشاره به پخش آزمایشی این شبکه از مهر ماه سال گذشته افزود: تقسیم بندی برنامه‌ها طبق مطالعه و نظرسنجی‌ها صورت گرفته است و قرار است در این کانال‌ها نسبت پخش برنامه‌های غیر ایرانی به ایرانی کاهش یابد.


در این مراسم از نشان این دو شبکه رونمایی می‌شود. در مراسم آغاز رسمی شبکه کودک و نوجوان از تغییرات کمی و کیفی مجموعه برنامه‌های شبکه‌های آن تشریح شد.


پیش از این محمد سرشار، مدیر شبکه کودک به تغییرات این شبکه در سال جدید اشاره و اعلام کرده بود که با توجه به مراحل نهایی طراحی هویت بصری جدید شبکه‌های پویا (خردسال) و کودک (نهال) و همچنین ظاهر گرافیک شبکه کودک و نوجوان، شاهد ارتقای جدی در این شبکه خواهیم بود.


شبکه کودک از مهر پارسال به صورت آزمایشی پخش برنامه‌های خود را آغاز کرده بود.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :