موضوعات ‌مرتبط: سیاسی خاورمیانه

a/66333 :کد

0

سازمان ملل در مورد نقض آتش بس موضع صریح اتخاذ کند

  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۵:۰۱
تعداد بازدید : ۱۵۵   
 تحلیل ایران -سازمان ملل در مورد نقض آتش بس موضع صریح اتخاذ کند

جنبش انصارالله و کنگره مردمی یمن موضع صریح جامعه جهانی و سازمان ملل در محکومیت نقض آتش بس از سوی سعودی ها را خواستار شدند.

جنبش انصارالله و کنگره مردمی یمن موضع صریح جامعه جهانی و سازمان ملل در محکومیت نقض آتش بس از سوی سعودی ها را خواستار شدند.


به گزارش تحلیل ایران به نقل از المسیره، جنبش «انصارالله» و «کنگره مردمی» یمن روز شنبه طی برگزاری نشستی در صنعاء از جامعه بین المللی و در راس آنها شورای امنیت سازمان ملل خواستند تا در محکومیت عدم پایبندی سعودی ها و مزدوران آنها به آتش بس در یمن موضع صریحی اتخاذ کنند.


در این نشست که به ریاست رئیس شورای سیاسی انصارالله و دبیرکل کنگره مردمی برگزار شد دو طرف بر هماهنگی مشترک و کامل در مقابل تجاوز به یمن و همچنین اهمیت تحقق صلح در راستای جلوگیری از ریخته شدن خون مردم یمن تاکید کردند.


دو طرف در این نشست همچنین مردم یمن را به توحید کلمه و عدم اجازه دادن به متجاوزان و مزدوران برای ایجاد تفرقه بین آنها و خدشه به رابطه انصارالله و کنگره مردمی و تمام گروه های مخالف تجاوز به یمن دعوت کردند.


شورای سیاسی انصارالله و کنگره مردمی یمن در پایان نشست خود تاکید کردند که عدم پایبندی به آتش بس و نقض آن از سوی متجاوزان و مزدوران مذاکرات آینده را تحت شعاع قرار می دهد.


گفتنی است آتش بس در یمن از بامداد روز دوشنبه هفته گذشته به مرحله اجرا درآمده است اما سعودی ها و مزدوران آن بارها با نادیده گرفتن آن، آتش بس را نقض کرده اند. در همین راستا در پی بمباران روز شنبه بازار الاثنین در بخش المتون استان الجوف به ۵ منزل شهروندان یمنی خسارت وارد شد.


یک منبع نظامی اظهار داشت که مزدوران متجاوز با نقض جدید آتش بس در یمن، طی حملات توپخانه ای منازل و مغازه های شهروندان را در بازار الاثنین در بخش المتون بمباران کردند. از سوی دیگر جنگنده های سعودی در آسمان استان های البیضاء، ذمار، عمران، ضالع و مارب به پرواز درآمدند.


در همین حال شبکه المیادین از حمله هوایی جنگنده های سعودی به بخش نهم در شمال شرقی صنعاء پایتخت یمن خبر داد.

 منبع : مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :