موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66347 :کد

0

محاصره شهرك شیعه نشین بحرین با بهانه واهی

  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۶:۱۸
تعداد بازدید : ۱۶۲   
 تحلیل ایران -محاصره شهرك شیعه نشین بحرین با بهانه واهی

پلیس بحرین شنبه شب با ادعای اجرای عملیات تجسس برای یافتن مسئولان قتل یك مامور پلیس، شهرك كرباباد در شمال منامه را محاصره و ورود و خروج ساكنان را منع كرد.

 

پلیس بحرین شنبه شب با ادعای اجرای عملیات تجسس برای یافتن مسئولان قتل یك مامور پلیس، شهرك كرباباد در شمال منامه را محاصره و ورود و خروج ساكنان را منع كرد.

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه «الوسط» خبر داده كه پلیس بحرین تمام مسیرهای خروجی این شهرك را مسدود كرده و به ساكنان آن اجازه خروج نمی دهد.وزارت كشور بحرین روز شنبه ادعا كرد كه در یك حمله تروریستی در شهرك شیعه نشین كرباباد یك مامور پلیس كشته و دو تن دیگر به شدت مجروح شدند. بنا بر اعلام رسانه های بحرینی، تحقیق در خصوص این حادثه ادامه دارد.

 

ایرنا نوشت: دولت بحرین از برخی حوادث در این كشور و انتساب آن به شیعیان برای زمینه سازی سركوب شیعیان استفاده می كند. بحرین در دو سال گذشته گزارشهای متعددی از حملات با استفاده از مواد انفجاری دست ساز منتشر كرده و با فرافكنی مشكلات داخلی خود ، ایران و حزب الله لبنان را به حمایت از این اقدامات متهم كرده است.این كشور كه میزبان ناوگان پنجم دریایی آمریكا است، از زمان اعتراضات گسترده سال 2011 تا كنون شاهد ناآرامی های پراكنده بوده است. بحرین اعتراضات سال 2011 شیعیان برای رفع تبعیض ها را با كمك نظامی عربستان سركوب كرد.دولت بحرین مدعی است كه مخالفان در این كشور یك برنامه كار فرقه ای دارند اما مخالفان شیعه این اتهام را رد می كنند و خواسته خود را رفع ظلم و تبعیض و برقراری حكومت مردم سالاری در این كشور می دانند.


 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :