موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66484 :کد

0

کری به اعراب خلیج فارس تاکید کرد از کناره‌گیری اسدسخن نگویید

  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۳۴
تعداد بازدید : ۱۴۸   
 تحلیل ایران -کری به اعراب خلیج فارس تاکید کرد از کناره‌گیری اسدسخن نگویید

منابع وابسته به معارضان سوری اعلام کردند که وزیر خارجه آمریکا در «منامه» به همتایان عرب خود که از کشورهای حاشیه خلیج فارس بودند گفته است که درباره رئیس جمهور سوریه و کناره‌گیری او از قدرت حرف نزنند.منابع وابسته به معارضان سوری اعلام کردند که وزیر خارجه آمریکا در «منامه» به همتایان عرب خود که از کشورهای حاشیه خلیج فارس بودند گفته است که درباره رئیس جمهور سوریه و کناره‌گیری او از قدرت حرف نزنند.

 

به گزارش تحلیل ایران، منابع معارضان سوری از تغییر موضع آمریکا در قبال «بشار اسد» رئیس جمهور سوریه خبر می‌دهند.


وبگاه خبری «السوریه» وابسته به معارضان سوری اعلام کرد که «جان کری» در 7 و 8 آوریل جاری در «منامه» به همتایان عرب حاشیه خلیج فارس گفته است: «در حال حاضر سخنی درباره کناره‌گیری اسد از قدرت نگویید».


این منابع تأکید کردند، این جمله وزیر خارجه آمریکا از اتفاق نظر مسکو و واشنگتن بر سر مسئله سوریه و به ویژه سرنوشت بشار اسد حکایت دارد.


به گزارش این وبگاه، واقعیت‌ها نشان می‌دهد که امریکا از موضع خود در قبال کناره‌گیری اسد عقب نشسته است و فقط همیشه تأکید دارد که «اسد مشروعیت خود را از دست داده است»، ولی در عین حال این عبارت را تکرار می‌کند که «مردم سوریه سرنوشت اسد را تعیین می‌کنند».


بنا بر این گزارش، اقدامات روسیه برای حل سیاسی بحران سوریه با هماهنگی و توافق کامل با مسئولان آمریکا صورت می‌گیرد؛ از تدوین قانون اساسی سوریه گرفته تا اظهارات مربوط به کناره‌گیری اسد و تمرکز بر مسئله مبارزه با تروریسم.


منابع معارضان همچنین خبر دادند که «استفان دی میستورا» فرستاده ویژه سازمان ملل در امور سوریه پیشنهاده کرده است که بشار اسد به همراه سه معاونش در قدرت باقی بمانند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :