موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66495 :کد

0

نتانیاهو: تصمیم یونسکو برای عربی خواندن مسجدالاقصی مضحک است

  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۵:۴۴
تعداد بازدید : ۲۰۷   
 تحلیل ایران -نتانیاهو: تصمیم یونسکو برای عربی خواندن مسجدالاقصی مضحک است

بنیامین نتانیاهو با انتقاد از تصمیم یونسکو درخصوص جداسازی یهودیت از مسجدالاقصی، آن را مضحک خواند.بنیامین نتانیاهو با انتقاد از تصمیم یونسکو درخصوص جداسازی یهودیت از مسجدالاقصی، آن را مضحک خواند.

 

به گزارش تحلیل ایران، بنیامین نتانیاهو نخست‌وزیر رژیم صهیونیستی از تصمیم یونسکو درخصوص جداسازی یهودیان از مسجد‌الاقصی و همچنین نام بردن این مجمع از این مکان با نام عربی بشدت انتقاد کرد.


به نوشته روزنامه صهیونیستی «عاروتص شوع» نتانیاهو شب گذشته با مضحک خواندن این تصمیم این یونسکو مدعی شد این سازمان ارتباط تاریخی منحصر بفرد یهودیت و مسجد‌الاقصی را نادیده گرفته است.


نتانیاهو در ادامه گفت: «یونسکو درحال بازنویسی بخشی از تاریخ بشریت بوده و دوباره ثابت کرد که هیچ حدی برای سرفرود آوردن آنها نیست.»


هیئت اجرایی یونسکو روز جمعه پیشنهادی را برای جداسازی یهودیان از مسجد‌الاقصی داده و بجای بکار بردن اصطلاح انگلیسی که صهیونیست‌ها از آن با عنوان «کوه معبد» یاد می‌کنند، لغط عربی آن را استفاده کرد که عصبانیت نتانیاهو را درپی داشت.


همچنین جلسه کابینه رژیم صهیونیستی امروز در بلندی‌های حولان برگزار خواهد شد که انتظار می‌رود نتانیاهو در این جلسه بر تداوم اشغالگری صهیونیست‌ها بر اراضی جولان تاکید کند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :