موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66540 :کد

0

سعودی ها آمریکا را تهدید کردند

  یکشنبه ۲۹ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۹:۴۸
تعداد بازدید : ۱۷۴   
 تحلیل ایران -سعودی ها آمریکا را تهدید کردند

عربستان آمریکا را تهدید کرد در صورتی که کنگره این کشور طرحی را علیه عربستان در رابطه با نقش این کشور در حملات ۱۱ سپتامبر آمریکا تصویب کند، صدها میلیارد دلار از دارایی‌های خود را به دلار خواهد فروخت.عربستان آمریکا را تهدید کرد در صورتی که کنگره این کشور طرحی را علیه عربستان در رابطه با نقش این کشور در حملات ۱۱ سپتامبر آمریکا تصویب کند، صدها میلیارد دلار از دارایی‌های خود را به دلار خواهد فروخت.

 

به گزارش تحلیل ایران، عربستان دولت آمریکا را تهدید کرد در صورتی که کنگره این کشور طرحی را علیه عربستان و در راستای نقش این کشور در حملات 11 سپتامبر به تصویب برساند، این کشور صدها میلیارد دلار از دارایی‌های خود را به دلار حراج خواهد کرد.


عادل الجبیر پیشتر در جمع نمایندگان آمریکا اعلام کرده بود که این احتمال وجود دارد که عربستان از ترس ضبط دارایی‌های دلاری خود توسط آمریکا، حدود 750 میلیارد دلار از دارایی‌های این کشور را پیش از تصویب این طرح علیه این کشور توسط کنگره آمریکا به فروش برساند.


براساس این طرح که پیشتر توسط کمیته قضایی سنای آمریکا مورد تأیید قرار گرفته است، مصونیت قضایی اشخاص دولتی که در عملیات‌های تروریستی علیه شهروندان آمریکایی در خاک آمریکا دست داشتند، لغو خواهد شد.


بنا به اعلام مقامات دولتی آمریکا و همچنین شخصیت‌های کنگره این کشور، این تهدید عربستان موضوع بحث‌های شدیدی بین کاخ سفید و کنگره این کشور طی روزهای گذشته بوده است.


براساس اعلام منابع آگاه،‌ دولت آمریکا برای مسدود کردن تصویب این طرح علیه عربستان در کنگره، اقدام به لابی با برخی شخصیت‌های این کشور کرده است.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :