موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست منابع طبیعی

a/66610 :کد

0

آب قرل اوزن به دشت اردبیل منتقل می شود

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۳:۰۰
تعداد بازدید : ۲۸۶   
 تحلیل ایران -آب قرل اوزن به دشت اردبیل منتقل می شود

قرار است آب رود قرل اوزن به زودی به دشت اردبیل منتقل شود.

قرار است آب رود قرل اوزن به زودی به دشت اردبیل منتقل شود.

 

به گزارش  تحلیل ایران ،دومین جلسه کارگروه ارزیابی انتقال آب رود خانه قزل اوزن به دشت اردبیل به ریاست سید رضا موسوی مدیر کل حفاظت محیط زیست اردبیل و رئیس کارگروه ارزیابی محیط زیست استان با حضور نمایندگان دستگاههای متولی و شرکت مشاوردر محل سالن جلسات اداره کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل برگزار شد.
 
در این نشست موسوی مدیر کل حفاظت محیط زیست استان اردبیل با اشاره به اهمیت و ضرورت ارزیابی اثرات زیست محیطی طرهای مشمول ارزیابی گفت: تبیین سیاست ملی بر اساس اصل پنجاهم قانون اساسی، تامین بهداشت و رفاه انسان‌ها و حفظ کیفیت محیط‌زیست، شناسایی و پیش‌بینی پیامدهای احتمالی طرح‌های توسعه، شناسایی روش‌ها و اقدامات مدیریت محیط‌زیستی مورد نیاز برای کاهش و کنترل پیامدهای محیط‌زیستی طرح‌های توسعه از مهم‌ترین اهداف کلی ارزیابی اثرات محیط‌زیستی است.  
 
موسوی افزود: طرح انتقال آب قرل اوزن به دشت اردبیل، انتقال آب یک حوزه به حوزه دیگر است و باید در انتقال آن به دشت اردبیل اثرات زیست محیطی بدقت بررسی و مطالعه شود.  
 
موسوی تصریح کرد: مهم‌ترین مسئله دیگر در طرح انتقال آب قرل اوزن به دشت اردبیل با توجه به استفاده از آن به عنوان مصرف آب آشامیدنی، بررسی و پژوهش در موضوع کیفیت آب قزل اوزن است.  
 
در ادامه این نشست نماینده طرح انتقال آب قرل اوزن به دشت اردبیل گزارشی از روند طرح انتقال آب قرل اوزن به دشت اردبیل ارائه نمود و اعضا به تبادل نظر در خصوص اٍثرات زیست محطی طرح پرداختند.  
 
 اولین جلسه بررسی و ارزیابی زیست محیطی طرح انتقال آب قرل اوزن به دشت اردبیل در اسفند ماه سال ۹۳ برگزار شد.

/ منبع : میزان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :