موضوعات ‌مرتبط: فناوری فن آوري

a/66611 :کد

0

اجرای پروژه ملی GNAF با شتاب بیشتر پیگیری شود

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۳:۰۵
تعداد بازدید : ۲۱۶   
 تحلیل ایران -اجرای پروژه ملی GNAF با شتاب بیشتر پیگیری شود

مهندس جهانگرد، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نخستین جلسه کارگروه اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی در سال جاری، بر لزوم سرعت بخشیدن به روند اجرایی پروژه (GNAF ) در کشور تاکید کرد.

مهندس جهانگرد، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات در نخستین جلسه کارگروه اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی در سال جاری، بر لزوم سرعت بخشیدن به روند اجرایی پروژه (GNAF ) در کشور تاکید کرد.


به گزارش تحلیل ایران، و به نقل از مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت ارتباطات،‌ در نخستین جلسه کارگروه اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی در سال جاری که بعد از ظهر دیروز به منظور ارائه گزارش چگونگی پیشرفت کار پروژه (GNAF ) در سالن کنفرانس ساختمان مرکزی شرکت پست برگزار شد ،مهندس جهانگرد، معاون وزیر و رئیس سازمان فناوری اطلاعات، دکتر رجبی فرد، مشاور پروژه، مهندس مهری، رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل،نجاری،عضو هیئت مدیره، باقری اصل، معاون دولت الکترونیک درسازمان فناوری اطلاعات، دکتر سیستانی، معاون استانداری اصفهان، نمایندگان سازمان ثبت اسناد و املاک،مرکز آمار ایران، سازمان نقشه برداری کشور، سازمان جغرافیایی نیروهای مسلح، شهرداری و تعدادی از مدیران ستادی شبکه پستی حضور داشتند.


مهندس جهانگرد در این جلسه با بیان این که در سال های آتی اطلاعات پایه مکانی به عنوان یکی از شاخص های مهم توسعه یافتگی در ارزیابی کشورها از سوی سازمان ملل متحد به عنوان یک نهاد رسمی بین المللی دنبال خواهد شد گفت: این امر اهمیت موضوع را در اجرای پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی از جمیع جهات مشخص می کند.


وی افزود: اطلاعات پایه مکانی و پیاده سازی آن فعالیتی فرا دستگاهی است و با وجود مشکلات بودجه ای و تداخل مدیریتی ضروری است در سال جاری همکاری ها توسعه یابد.


معاون وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با تاکید بر لزوم تدوین پروتکلی از سوی دستگاه های مسئول به منظور بهنگام سازی و تبادل اطلاعات گفت: از آنجا که تجربه عملیاتی زیادی در این زمینه وجود ندارد می بایست با تکیه بر ظرفیت های موجود و داده های قدیمی و با استفاده از عوامل و نشانه های دیگر به تدریج به نقطه بهینه و دقت کافی دست یابیم.


رئیس سازمان فناوری اطلاعات افزود: دستگاه های ذیربط با به اشتراک گذاشتن اطلاعاتشان و پالایش آنها می توانند نقش مهمی در روند به هنگام سازی اطلاعات ایفا نمایند.


وی اظهار امید واری کرد دستگاه های مسئول بتوانند با همدلی و هم افزایی در جهت اجرای این پروژه ملی گام های اساسی بردارند.


در ادامه دکتر رجبی فرد با بیان اینکه پروژه نشانی استاندارد مکانی ملی یک حلقه بسیار مهم در پیاده سازی دولت الکترونیک است افزود: پایه و اساس موفقیت در اجرای این پروژه وجود نقشه های مناسب آن است.


وی تصریح کرد: آنچه در این میان اهمیت دارد این است که روند به هنگام سازی اطلاعات و متولی آن باید مشخص شود و اینکه در چه بازه زمانی صورت می گیرد.


دکتر رجبی فرد با اشاره به اینکه متولی اجرای پروژه (GNAF ) در کشور شرکت پست است افزود: بانک های اطلاعاتی باید به گونه ای باشد که تغییر آدرس ها قابلیت ذخیره در آن را داشته و امکان پیگیری تغییرات نیز وجود داشته باشد.


سپس نصیری، معاون برنامه ریزی و توسعه مدیرعامل، گزارشی از اقدامات انجام شده در خصوص اجرای طرح نشانی استاندارد مکانی ملی ارائه کرد.


در ادامه نمایندگان سازمان نقشه برداری کشور، مرکز آمار ایران، شهرداری و سازمان ثبت اسناد و املاک گزارش فعالیت های صورت گرفته در خصوص موارد مرتبط و همچنین دیدگاه ها و پیشنهادات خود را بیان نمودند.


شایان دکر است در پایان جلسه از دکتر رجبی فرد، مشاور این طرح که پیشتر به عنوان دانشمند و متخصص نمونه آسیا و اقیانوسیه در سال 2015 انتخاب شده بود با اهدا هدایایی قدردانی شد.


منبع : خبرآنلاین

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :