موضوعات ‌مرتبط: سیاسی اوراسیا

a/66636 :کد

0

ایران و۷کشور دیگر وعده همکاری در روند صلح افغانستان را دادند

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۴:۵۰
تعداد بازدید : ۱۹۱   
 تحلیل ایران -ایران و۷کشور دیگر وعده همکاری در روند صلح افغانستان را دادند

ریاست اجرایی افغانستان از تعهد و همکاری ۸ کشور از جمله ایران در مذاکرات صلح افغانستان خبر داد.

ریاست اجرایی افغانستان از تعهد و همکاری 8 کشور از جمله ایران در مذاکرات صلح افغانستان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران ، "مجیب الرحمان رحیمی" سخنگوی ریاست اجرایی افغانستان گفته است که سران کشورهای عربستان سعودی، ترکیه، ایران، اردن، مالزی، پاکستان، مصر و بلاروس در حاشیه نشست سازمان همکاری کشورهای اسلامی، نشست‌های 2جانبه با "عبدالله عبدالله" داشته‌اند.
 
وی افزود: در این نشست‌ها به مبارزه مشترک با تروریسم در افغانستان، تامین صلح در این کشور و کمک‌های اقتصادی و فرهنگی تعهد صورت گرفته است.
 
رحیمی تصریح کرد: عربستان سعودی، پاکستان، ایران، ترکیه و مصر در پروسه صلح و مبارزه با تروریسم در افغانستان نقش مهم دارند.
 
وی می گوید که در کنار 8 کشور که تعهد همکاری در امر مبارزه با ترورسیم و گفت‌وگوهای صلح با افغانستان بسته‌اند، یکی هم پاکستان بوده است؛ کشوری که سال‌هاست صداقت مقام‌های آن از سوی کابل به دیده شک نگریسته شده است.
 
مقام‌های دولتی افغانستان در شرایطی که گروه طالبان با انتشار اطلاعیه‌ای اعلام کرده که پیش از خروج نیروهای خارجی، خارج شدن از فهرست سیاه سازمان ملل و آزادی زندانیان این گروه، در گفت‌و‌گوهای صلح شرکت نمی‌کند، نسبت به حضور طالبان در دور پنجم گفت‌و‌گوهای چهارجانبه امیدوارند و می‌گویند که پاکستان وعده داده است تا نمایندگان این گروه را در اسلام‌آباد حاضر کند.

 منبع : میزان

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :