موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی پزشکی

a/66648 :کد

0

ساخت واکسن ترکیبی ایدز و هپاتیت

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۶:۳۰
تعداد بازدید : ۳۰۱   
 تحلیل ایران -ساخت واکسن ترکیبی ایدز و هپاتیت

براساس گفته دانشمندان دانشگاه آکسفورد با ساخت واکسن ترکیبی ایدز و هپاتیت سی افق های روشنی در علم پزشکی در زمینه درمان بیماری های سخت ایجاد شده است.

 

 

 

براساس گفته دانشمندان دانشگاه آکسفورد با ساخت واکسن ترکیبی ایدز و هپاتیت سی افق های روشنی در علم پزشکی در زمینه درمان بیماری های سخت ایجاد شده است.
به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار باشگاه خبرنگاران جوان؛ حدود 2.3 میلیون نفر از مردم دنیا دچار بیماری های ایدز و هپاتیت سی هستند که علت این مسئله عفونت بیماری ایدز ناشی از هپاتیت صورت می گیرد و در دهه های اخیر بیماری ایدز کاهش چشمگیری داشته اما برای هپاتیت سی هیچ راه درمانی تاکنون کشف نشده است.
 
در کنگره پزشکی بارسلونا محققان دریافتند که با ترکیب داروهای دو بیماری ایدز و هپاتیت سی واکسنی ساخته شده که بر روی سیستم ایمنی بدن تاثیر مثبتی دارد و این از آنتی ژن های هپاتیت و ایدز و واکسن تقویت کننده MAV تشکیل شده که حاوی HCV و HIV است.
 
لوران کاسترا دبیر انجمن اروپا در این رابطه می گوید پیدا کردن واکسنی بر علیه قاتل بزرگ مردم دنیا امکان ترکیب واکسن ها را برای بیماری های سخت و صعب العلاج برای پزشکان فراهم می کند.
 
HIV در اثر عفونت سندرومی به مرور زمان تبدیل به ویروسی شده و کبد انسان را مستقیما مورد حمله قرار می دهد و علائمی چون تب، ادرار تیره، معده درد و در نهایت سیروز کبدی شکل می گیرد.
 
پرفسور لوسی استاد دانشگاه آکسفورد لندن می گوید: افراد آلوده به دو ویروس ایدز و هپاتیت سی آینده ای تاریک در انتظارشان است و افرادی که مواد مخدر استعمال می کردند آسیب کبدی آنها در اثر عفونت کبدی بیشتر است و ویروس ایدز در این گونه افراد فعالیت بیشتری از خود نشان می دهد. 
 
لوسی می افزاید: افراد مختلف گروهی که واکسن ترکیبی استفاده کردند بیماری شان بهبود یافته و به مرور زمان ضعیف شد. 
 
گفتنی است ساخت واکسن ترکیبی افق های روشنی پیش پای محققان در زمینه  پیشگیری از بیماری های کبدی و هپاتیت می گذارد.  
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :