موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66662 :کد

0

واکنش سوریه به اظهارات نتانیاهو درباره جولان اشغالی

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۹
تعداد بازدید : ۱۹۸   
 تحلیل ایران -واکنش سوریه به اظهارات نتانیاهو درباره جولان اشغالی

وزارت خارجه سوریه دخالت سازمان ملل برای محکوم کردن اسرائیل به دلیل اظهارات نتانیاهو درباره جولان اشغالی را خواستار شد.

 

 

 

وزارت خارجه سوریه دخالت سازمان ملل برای محکوم کردن اسرائیل به دلیل اظهارات نتانیاهو درباره جولان اشغالی را خواستار شد.
به گزارش تحلیل ایران؛ وزارت خارجه سوریه در دو بیانیه جداگانه برای دبیرکل سازمان ملل و رئیس شورای امنیت با تندترین جملات اقدام دولت اسرائیل در برگزاری نشست «تحریک آمیز» در جولان اشغالی را محکوم کرد.

وزارت خارجه سوریه در ادامه اعلام کرد که سازمان ملل و شورای امنیت باید با دخالت فوری، این نشست «غیر مسئولانه» را محکوم و بر عدم تکرار آن بویژه در اراضی اشغالی سوریه تاکید کنند.

باشگاه خبرنگاران جوان به نقل از خبرگزاری سانا نوشت: این وزارتخانه سوری در ادامه افزود: سوریه امروز از سازمان ملل می خواهد که به تعهدات و وظایف خود در اجرای قعطنامه های صادره مجمع عمومی و شورای امنیت که در آن اشغالگری اسرائیل در اراضی سوریه به رسمیت شناخته نشده است، بویژه قطعنامه شورای امنیت به شماره 497 سال 1981 پایبند باشد. 

این قطنامه بر تصمیم کنست(پارلمان) اسرائیل در پیوستن جولان اشغالی مخالفت شده است و هیچ کشوری در جهان ان را به رسمیت نشاخت.

وزارت خارجه سوریه در پایان دو نامه خود از سازمان ملل و جامعه جهانی خواست تا مسئولیت های خود در اجرای قطنامه های شورای امنیت و سازمان ملل را بر عهده بگیرند و به موجب قطنامه شورای امنیت به شماره 497 به اشغالگری اسرائیل در بلندهای جولان پایان دهند.

بنیامین نتانیاهو نخست وزیر رژیم صهیونیستی بار دیگر مدعی شد که جولان اشغالی بخشی جداناپذیر از اسراییل است.

نتانیاهو با سفر به جولان در جمع سربازان صهیونیست لحن تهدیدآمیز خود را تندتر و اعتراف کرد که دهها حمله علیه تسلیحات حزب الله لبنان انجام داده است.

«فیصل مقداد» معاون وزیر خارجه سوریه نیز پس از ادعاهای نتانیاهو در مورد بلندی‌های جولان تأکید کرد که این منطقه همواره از آن سوریه بوده و خواهد بود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :