موضوعات ‌مرتبط: سیاسی مجلس

a/66734 :کد

0

مدیریت مجلس دهم باید مبتنی بر یک نگاه اعتدالی باشد

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۲:۵۱
تعداد بازدید : ۲۲۱   
 تحلیل ایران -مدیریت مجلس دهم باید مبتنی بر یک نگاه اعتدالی باشد

نماینده مردم قائنات در مجلس با بیان اینکه نظر دولت برای ریاست مجلس بیشتر مبتنی بر یک نگاه اعتدالی است گفت: آقای لاریجانی در طی این یکی دو سال اخیر قدم‌های خوبی برداشته و ادامه این روند می‌تواند...

نماینده مردم قائنات در مجلس با بیان اینکه نظر دولت برای ریاست مجلس بیشتر مبتنی بر یک نگاه اعتدالی است گفت: آقای لاریجانی در طی این یکی دو سال اخیر قدم‌های خوبی برداشته و ادامه این روند می‌تواند برای کشور نتایج خوبی داشته باشد.


به گزارش تحلیل ایران جواد هروی در گفت‌وگو با ایسنا، با بیان این که مدیریت مجلس دهم باید مبتنی بر یک نگاه اعتدالی باشد تا بتواند مقبول نظر نمایندگان وجو عمومی کشور قرار بگیرد گفت: در حال حاضرحرکت‌های تندروانه دیگر جایگاهی ندارد، نمایندگانی هم که به مجلس راه پیدا کرده‌اند طیفی هستند که هم نگرش‌های اصلاح‌طلبانه دارند هم اصولگرایانه و اگر قرار باشد نظر 290 نماینده جلب شود تصور می‌کنم باید به صورت اعتدالی حرکت کرد تا بتوان نظرات آنها را اخذ و به تصمیم واحد رساند.

 

هروی ادامه داد: امروز می‌بینیم بحث‌هایی مطرح می‌شود که عده‌ای معتقد به ریاست عارف در مجلس و عده‌ای هم به دنبال ریاست لاریجانی هستند اما باید از این ها سوال اساسی را مطرح کرد که چرا مدام دغدغه‌ی احزاب و گرایش‌های سیاسی خود را دارند. چرا دغدغه‌ی مملکت را ندارند. اگر بر اساس نگاه کارشناسانه و نه نگاه سیاسی این کار انجام شود بهتر است.

وی افزود: اما اگر قرار باشد مجلس آینده بر اساس دیدگاه‌های سیاسی و چالش‌های سیاسی در بحث مدیریت مجلس کار خود را آغاز کند مطمئنا این مجلس تا پایان هم دچار چالش‌های سیاسی خواهد بود.

 

این نماینده مجلس با بیان این که فکر می‌کنم نظر دولت در ریاست مجلس بیشتر به سمت اعتدال باشد گفت: البته طی یکی دو سال گذشته آقای لاریجانی کمال همکاری و تعاون را با دولت داشته و حرکت‌هایی که برداشته حرکت‌های خوب و حساب شده‌ای بوده، ضمن این که توانسته برای کشور مثبت آفرینی کند.

 

هروی خاطر نشان کرد: بنابراین ادامه این روند می‌تواند برای کشور نتیجه خوبی داشته باشد و لذا باید از هیاهو دست برداریم و به سمت یک منطق عقلایی حرکت کنیم، فکر می‌کنم دولت و مجلس هم این دیدگاه را می‌طبد و هر گونه حرکت چالشی غیر از این ها موجب می‌شود که یک مجلس پرچالش طی 4 سال داشته باشیم.

منبع:ایسنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :