موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66742 :کد

0

سرگردانی هزاران ژاپنی از ترس زلزله‌های بیشتر

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۳:۴۷
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -سرگردانی هزاران ژاپنی از ترس زلزله‌های بیشتر

نیروهای امداد و نجات ژاپن از حدود ۲۵۰ هزار نفر درخواست کرده‌اند که به دلیل احتمال وقوع زلزله‌های بیشتر خانه‌های خود را ترک کنند.

 

 

 

نیروهای امداد و نجات ژاپن از حدود 250 هزار نفر درخواست کرده‌اند که به دلیل احتمال وقوع زلزله‌های بیشتر خانه‌های خود را ترک کنند.

به گزارش تحلیل ایران ، «نائوکی کوکاوا» از صلیب سرخ ژاپن گفت: تیم‌های امدادی بیشتری به مراکز اسکان حادثه دیدگان اعزام شده‌اند.


دو زمین لرزه مهیب جزیره «کیوشو» در ژاپن را به لرزه درآورده که بر اثر آن‌ 42 تن جان خود را از دست داده‌اند. طبق اعلام مرکز هواشناسی ژاپن احتمال دارد طی چند روز آینده زمین‌لرزه‌های بیشتری در این کشور رخ دهد.

بر اثر وقوع این دو زمین لرزه در ژاپن بیش از 1000 نفر مجروح شده و خسارت‌های گسترده‌ای به ساختمان‌ها، خانه‌های مسکونی، جاده‌ها و پل‌ها وارد شده‌ است.


ایسنا نوشت: حدود 30 هزار نیروی امداد و نجات در تلاش برای پیدا کردن بازماندگان احتمالی این حادثه هستند. همچنین مواد خوراکی را میان افرادی توزیع می‌کنند که امکان بازگشت آنان به خانه‌هایشان وجود ندارد.


در پی وقوع این حادثه طبیعی تمامی پروازهای تجاری به فرودگاه آسیب دیده «کوماموتو» لغو شده و همچنین رفت و آمد قطارها به منطقه لغو شده‌ است. علاوه بر این، رانش زمین موجب مسدود شدن مسیرهای ارتباطی و کمبود مواد خوراکی میان زلزله‌زدگان شده‌ است.


به گزارش شبکه خبری بی‌بی‌سی، طبق اعلام پلیس ژاپن 11 نفر همچنان مفقود هستند و تلاش‌ها برای زنده یافتن آنان وجود دارد.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :