موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی حوزه

a/66786 :کد

0

امنیت و اقتدار ایران در گروی عشق به اهل‌بیت(ع) است

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۳۳
تعداد بازدید : ۴۹۴   
 تحلیل ایران -امنیت و اقتدار ایران در گروی عشق به اهل‌بیت(ع) است

یکی از مراجع تقلید گفت: آنچه موجب پیروزی انقلاب ایران شد عشق به اهل بیت(ع) بود و ملتی که عشق به خاندان عصمت و طهارت را در سینه دارد نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد.یکی از مراجع تقلید گفت: آنچه موجب پیروزی انقلاب ایران شد عشق به اهل بیت(ع) بود و ملتی که عشق به خاندان عصمت و طهارت را در سینه دارد نیازی به سلاح هسته‌ای ندارد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آیت‌الله حسین نوری همدانی ظهر امروز در دیدار با جمعی از فرماندهان نیروی انتظامی سراسر کشور، با اشاره به خصوصیات انسان عاقل، اظهار کرد: شخص عاقل کسی است که شناخت کامل از زمان خود داشته باشد و نسبت به مسائل زمان خود آگاه باشد.


وی با اشاره به یکی از مسائلی که در زمان به‌وجود آمد، تصریح کرد: انقلاب اسلامی در زمان ما رخ داده است که باید ابعاد گوناگون آن را مورد بررسی قرار داده و آن را با سایر انقلاب‌ها مقایسه کنیم.


این مرجع تقلید ادامه داد: باید ارکان این انقلاب را شناخت و ثمرات آن را تبیین کرد و تحلیل کنیم که چه آسیب‌هایی پیش روی این انقلاب وجود دارد تا بتوانیم در مقابل دشمن آگاهانه رفتار کنیم.


آیت‌الله نوری همدانی با تاکید بر اینکه انقلاب اسلامی ایران یک انقلاب مکتبی، مردمی و مذهبی است، تصریح کرد: در دنیا انقلاب‌های فراوانی رخ داده است ولی با انقلاب ایران قابل مقایسه نیستند و از نظر ارزش‌های انقلابی با یکدیگر متفاوت هستند.


وی مهمترین شاخصه انقلاب را مذهبی، مکتبی و دینی بودن ذکر کرد و گفت: پس از رحلت نبی مکرم اسلام (ص) انحرافات فراوانی در حکومت بر جامعه به‌وجود آمد و انحراف حکومت بر شیعیان از بنی‌امیه آغاز شد تا به دوران پهلوی رسید و در این زمان امام خمینی (ره) با یاری مردم توانست سلسله حکومت غیر اسلامی را سرنگون و پرچم اسلام را به اهتزاز در بیاورد.


مدرس خارج فقه و اصول حوزه علمیه قم تاکید کرد: اسلام اجازه نمی‌دهد، سلطه طلبانی که در کاخ می‌نشینند برکوخ نشینان حکومت کنند و با استبداد آنان را به سمت فقر فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی ‌بکشانند.


آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: حکومت استبدادی و سلطنتی بر مردم موجب انحراف از دین شد و در تاریخ اسناد فجایعی که سلطنت و استبداد بر سر مردم آورد وجود دارد و قابل مشاهده است.


وی با تاکید بر اینکه کار امام (ره) برای سرنگونی حکومت منحرف غیر اسلامی کار ساده‌ای نبود، بیان کرد: انقلاب ایران تنها به ایران اختصاص نداشت بلکه تحولی در کل جهان به‌وجود آورد که این تحول در سیاست، اقتصاد و فرهنگ جهان تاثیر گذاشت و اکنون نیز که در دهه چهارم قرار گرفته است این موج بیداری بیشتر می‌شود.


آیت‌الله نوری همدانی اضافه کرد: آنچه که موجب پیروزی انقلاب ایران شد، عشق به اهل‌بیت (ع) و اطاعت از سیره معصومین (ع) بود به همین دلیل توانستیم پس از انقلاب هشت سال با دشمن بجنگیم.


این مرجع تقلید خاطرنشان کرد: مردم این کشور تا زمانی که به اهل بیت (ع) عشق می‌ورزند و محبت ایشان را در دل دارند نیازی به ساخت سلاح هسته‌ای ندارند زیرا که محبت اهل بیت (ع) از هر سلاحی کارسازتر است و امنیت امروزمان را مدیون اهل بیت (ع) و دلاوری نظامیان جان برکف هستیم که زیر پرچم ولایت برای امنیت این مرز و بوم از جان مایه می‌گذارند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :