موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66790 :کد

0

اتحادیه عرب اظهارات نتانیاهودرخصوص«جولان»رامحکوم کرد

  دوشنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۸:۵۶
تعداد بازدید : ۱۸۶   
 تحلیل ایران -اتحادیه عرب اظهارات نتانیاهودرخصوص«جولان»رامحکوم کرد

اتحادیه عرب با انتشار بیانیه ای سخنان اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر حاکمیت اسرائیل بر ارتفاعات جولان را به شدت محکوم کرد و آن را نقض آشکار قوانین بین المللی دانست.

اتحادیه عرب با انتشار بیانیه ای سخنان اخیر نخست وزیر رژیم صهیونیستی مبنی بر حاکمیت اسرائیل بر ارتفاعات جولان را به شدت محکوم کرد و آن را نقض آشکار قوانین بین المللی دانست.

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از النشره، اتحادیه عرب با صدور بیانیه ای اظهارات «نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی در رابطه با ارتفاعات الجولان سوریه را محکوم کرد.


بر اساس این گزارش اتحادیه عرب در این بیانیه همچنین اظهارات نتانیاهو را، تحریک آمیز و با هدف به شکست کشاندن تلاش جهانی برای صلح خوانده است.

 

در ادامه این بیانیه عنوان شده است: اظهارات نتانیاهو مبنی بر عدم عقب نشینی اسرائیل از ارتفاعات جولان اقدامی تنش زا و نقض آشکار اصول قانون بین المللی و قطعنامه های قانونی جهانی از جمله قطعنامه های مجمع عمومی سازمان ملل، شورای امنیت، شورای حقوق بشر و توافق نامه های ژنو محسوب می شود.

 

در بخش های بعدی این بیانیه به رژیم صهیونیستی نسبت به پیامد استفاده از بحران کنونی سوریه برای توجیه اشغال ارتفاعات عربی-سوری جولان هشدار داده شده است و بر عربی بودن جولان اشغالی تاکید شده است. همچنین تصریح شده که حاکمیت بر این بخش از سرزمین عربی حق مردم سوریه است.

 

در ادامه به قطعنامه شورای حقوق بشر در سی و یکمین نشست آن در سال ۲۰۱۶ اشاره شده که در آن تاکید شده است: تمامی تدابیر و اقدامات اداری که اسرائیل در راستای تغییر هویت جولان اشغال شده انجام دهد، باطل است و نقض آشکار قانون جهانی و توافق نامه های ژنو محسوب می شود.

 

لازم به ذکر است پیش از این «بنیامین نتانیاهو» نخست وزیر رژیم صهیونیستی طی سخنانی گفت: اسرائیل همیشه در ارتفاعات جولان در سوریه باقی خواهد ماند و تغییری در مرزهای خود صورت نمی دهد.

 

منبع:مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :