موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی کلاهبرداری

a/66844 :کد

0

كلاهبردار ۸۰ ميلياردی در زاهدان دستگير شد

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۲:۱۱
تعداد بازدید : ۲۵۵   
 تحلیل ایران -كلاهبردار ۸۰ ميلياردی در زاهدان دستگير شد

فرمانده انتظامی سيستان و بلوچستان گفت: کلاهبردار ۸۰ ميليارد و ۸۵۰ ميليون ریالی طی عملیات غافلگیرانه توسط پلیس آگاهی استان در زاهدان دستگیر شد.

فرمانده انتظامی سيستان و بلوچستان گفت: کلاهبردار ۸۰ ميليارد و ۸۵۰ ميليون ریالی طی عملیات غافلگیرانه توسط پلیس آگاهی استان در زاهدان دستگیر شد.


به گزارش تحلیل ایران  به نقل از معاونت اجتماعی نیروی انتظامی استان، سردار حسين رحيمي اظهار داشت: در پی دريافت شكايت تعدادی از شهروندان مبنی بر اينكه فردی با جلب اعتماد آنان و صدور چك های بلامحل، مقادير قابل توجهی از آنان كلاهبرداری كرده است، بررسی موضوع در دستور كار كارآگاهان پليس آگاهی استان قرار گرفت.


وی افزود: كارآگاهان اداره مبارزه با جعل و كلاهبرداری پليس آگاهی سيستان وبلوچستان پس از انجام بررسی هاي ميدانی و پايش مداوم اطلاعاتي، سر نخ هائی از اين كلاهبردار سابقه دار را به دست آوردند.


فرمانده انتظامی سيستان و بلوچستان بیان کرد: كارآگاهان پليس با اشراف اطلاعاتی دريافتند كه اين فرد برای انجام كلاهبرداری هاي متعدد از كسبه و تجار، در شهرستان های تهران، بم و زاهدان تردد می كند، شب گذشته موفق شدند محل اختفای اين متهم را در شهر زاهدان شناسائی و او را در يك عمليات غافلگيرانه دستگير كنند.


سردار رحيمي با اشاره به اينكه اين كلاهبردار حرفه اي از سال ۹۳ به دليل دريافت وام های كلان از بانك های مختلف و عدم پرداخت اقساط در فهرست سياه بانك مركزي قرار گرفته و ممنوع المعامله بوده است، تصريح كرد: وی در تحقيقات تخصصی كارآگاهان پليس اعتراف كرد پس از اينكه با تعدادي از كسبه در شهرستان هاي تهران، بم و زاهدان معامله انجام داد با پرداخت پول نقد اعتماد آنان را جلب و در معامله هاي بعدی با اين افراد، در قبال خريد كالا چك بلامحل صادر و از آنان ۸۰ ميليارد و ۸۵۰ ميليون ريال كلاهبرداری كرده است.


وی با اشاره به اينكه در اين زمينه تاكنون ۱۹مال باخته از استان هاي تهران، كرمان و سيستان و بلوچستان شناسائی شده اند، خاطر نشان كرد: تجار و كسبه به منظور پيشگيری از سوء استفاده افراد فرصت طلب، در هنگام انجام معاملات اقتصادی دقت كنند تا گرفتار دام افراد سودجو نشوند.


منبع :خبرگزاری مهر

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :