موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/66883 :کد

0

آمریکا مانند ایران به تعهداتش عمل کند

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۰۷:۵۳
تعداد بازدید : ۱۴۲   
 تحلیل ایران -آمریکا مانند ایران به تعهداتش عمل کند

یک روزنامه آمریکایی نوشت: ورود ایران به تجارت جهانی به نفع آمریکا نیز هست چون ایران با این عمل به تعهدات هسته ای خود ادامه خواهد داد.

 

 

 

یک روزنامه آمریکایی نوشت: ورود ایران به تجارت جهانی به نفع آمریکا نیز هست چون ایران با این عمل به تعهدات هسته ای خود ادامه خواهد داد.

 
 
 

به گزارش تحلیل ایران، روزنامه نیویورک تایمز در گزارشی درباره توافق هسته ای ایران با آمریکا و قدرت های جهانی ادعای مقامات ایران در عدم تحقق منافع اقتصادی این کشور را تایید می کند.


ولی اله سیف رئیس بانک مرکزی ایران به نمایندگی از مقامات ایران از آمریکا و کشورهای اروپایی خواست برای ورود ایران به تجارت جهانی و دسترسی به بازارهای مالی زمینه لازم را فراهم کنند.


خبرگزاری مهر به نقل از رویترز نوشت: نیویورک تایمز در ادامه یادداشت خود به مفاد برجام و توافق هسته ای اشاره می کند که طبق آن قرار بود تحریم های اقتصادی علیه ایران برداشته شود.


به نوشته این روزنامه ایران و بسیاری از کشورهای اروپایی برای برقراری ارتباط اقتصادی اعلام آمادگی کرده اند و در این میان تنها آمریکاست که هنوز به وعده های خود عمل نکرده است.


البته آمریکا ۵۰ میلیارد دلار از دارایی های ایران را آزاد کرده است و اجازه صادرات نفت خام را به این کشور داده است. روزنامه آمریکایی صحبت های مقامات این کشور علیه برنامه موشکی ایران و حمایت ایران از تروریسم را تکرار و باقی ماندن تحریم ها را به خاطر این موارد ارزیابی می کند.


در نهایت اینکه روزنامه نیویورک تایمز خطاب به مقامات آمریکایی دسترسی ایران به تجارت جهانی می تواند نقش این کشور در ایجاد ثبات و امنیت درمنطقه خاورمیانه را پررنگ تر کند.


نیویورک تایمز نوشت آمریکا بهتر است به تعهداتش در قبال ایران عمل کند و این قضیه به نفع منافع آمریکا نیز هست چون ایران با این عمل به تعهدات هسته ای خود ادامه خواهد داد.


در حال حاضر مارکو روبیو و مارک کرک دو سناتور جمهوری خواه لایحه ای به کنگره پیشنهاد کرده اند که ورود ایران به گردش دلار را منع می کند.


پیش از این وزارت خزانه داری آمریکا گفته بود در حال بررسی موضوع ورود ایران به تجارت جهانی است.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :