موضوعات ‌مرتبط: محیط زیست محیط زیست

a/66932 :کد

0

تراز دریاچه ارومیه بیشتر از سال گذشته

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۰:۴۴
تعداد بازدید : ۲۵۴   
 تحلیل ایران -تراز دریاچه ارومیه بیشتر از سال گذشته

بر اساس اندازه‌گیری‌های صورت گرفته در بیستم فروردین ماه سطح تراز دریاچه ارومیه به ۱۲۷۰.۸۵ متر رسیده که این میزان ۱۶ سانتی‌متر بیشتر از زمان مشابه سال گذشته است.

 

 

 

بر اساس اندازه‌گیری‌های صورت گرفته در بیستم فروردین ماه سطح تراز دریاچه ارومیه به 1270.85 متر رسیده که این میزان 16 سانتی‌متر بیشتر از زمان مشابه سال گذشته است.

 

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از خبرنگار ایسنا، کیومرث دانشجو مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی معتقد است که سطح آب دریاچه ارومیه در شش ماه و 20 روز گذشته نزدیک به 80 سانتی‌متر افزایش داشته که امیدواری‌ها را برای بهبود وضعیت دریاچه بیشتر کرده است.

 

وی با بیان اینکه تراز آبی دریاچه ارومیه در زمان مشابه سال گذشته 1270.69 متر بوده است،اظهار کرد: افزایش دو رقمی تراز آبی دریاچه ارومیه در این موقع از سال در 12 سال گذشته بی‌سابقه بوده و رضایت بخش است.

 

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای آذربایجان غربی خاطرنشان کرد: در زمان مشابه سال گذشته افزایش تراز نسبت به ابتدای سال آبی، 54 سانتی‌متر بود.

 

به‌گفته دانشجو اجرای طرح‌های احیایی و تثبیتی از جمله رهاسازی آب سدها، اجرای طرح اتصال رودخانه زرینه‌رود به سیمینه‌رود و رساندن آب این رودخانه‌ها به بستر آبی دریاچه در سال جاری یکی از عوامل مهم افزایش تراز آبی دریاچه ارومیه بوده است.

 

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :