موضوعات ‌مرتبط: سیاسی دفاعی امنیتی

a/66995 :کد

0

توان بالگردی سپاه افزایش می‌یابد

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۱۷
تعداد بازدید : ۱۷۵   
 تحلیل ایران -توان بالگردی سپاه افزایش می‌یابد

فرمانده نیروی زمینی سپاه توسعه توان بالگردی را از اولویت‌های این نیرو در سال جاری برشمرد و گفت: باید با توسعه و گسترش کمّی و کیفی، این توانمندی را به حد مطلوب و متناسب با مأموریت‌های نیرو برسانیم.

فرمانده نیروی زمینی سپاه توسعه توان بالگردی را از اولویت‌های این نیرو در سال جاری برشمرد و گفت: باید با توسعه و گسترش کمّی و کیفی، این توانمندی را به حد مطلوب و متناسب با مأموریت‌های نیرو برسانیم.

 
به گزارش  تحلیل ایران، سردار محمد پاکپور فرمانده نیروی زمینی سپاه طی سخنانی در آیین معارفه سردار محمد رحمانی اولین فرمانده هوانیروز سپاه پاسداران نقش توان بالگردی در اجرای مأموریت‌های نیروی زمینی سپاه را تعیین‌کننده توصیف و تصریح کرد: با توجه به مأموریت‌های متعدد و متنوع نیروی زمینی سپاه در مرزها و نقاط مختلف گستره‌ی سرزمینی ایران اسلامی برای برقراری امنیت پایدار، توان بالگردی رزمی، پشتیبانی و هجومی نقش مهمی را در عملیات‌های نظامی و مقابله با تهدیدات اشرار، ضدانقلاب و گروهک‌های تروریستی ایفا می‌کند.
 
وی افزود: شرایط مأموریتی ایجاب می‌کند که نیروی زمینی سپاه نسبت به توسعه و گسترش این توان با اولویت اقدام کند.
 
فرمانده نیروی زمینی سپاه در ادامه با بیان اینکه بالگردهای سپاه زمانی که در اختیار نیروی هوافضا قرار داشت نیز از مأموریت‌های نیروی زمینی پشتیبانی می‌کرد، گفت: با تلاش‌ها و زحمات بسیار توان بالگردی امروز به نقطه قابل قبولی رسیده است؛ اما باید با توسعه و گسترش کمّی و کیفی، این توانمندی را به حد مطلوب و متناسب با مأموریت‌های نیرو برسانیم.
 
وی توسعه توان بالگردی را از اولویت‌های نیروی زمینی در سال جاری برشمرد و خاطرنشان کرد: نیروی زمینی سپاه علاوه بر اینکه همواره می‌بایست با ارتقای آمادگی‌ها، خود را برای مقابله با تهدیدات متصور آماده کند، همزمان باید به اجرای مأموریت‌های جاری عملیاتی در مناطق شمال غرب، غرب و جنوب شرق کشور بپردازد؛ لذا بالگرد یکی از الزامات این مأموریت‌ها به شمار می‌رود و ما در آغاز فعالیت‌های هوانیروز بخشی از این توان را در رزمایش امنیتی پیامبر اعظم(ص) که در هفته گذشته برگزار شد، به نمایش درآوردیم.
 
سردار پاکپور در پایان سخنانش از سردار رحمانی به‌عنوان یکی از مؤسسین بالگردی سپاه یاد کرد و اظهار داشت: امیدواریم در مدتی کوتاه، هوانیروزی داشته باشیم که بتواند مأموریت‌های اساسی نیروی زمینی سپاه را در شأن جمهوری اسلامی ایران به انجام برساند.
 
همچنین در این مراسم سردار محمد رحمانی فرمانده هوانیروز سپاه با تشریح پیشینه‌ی توان بالگردی سپاه گفت: با برخورداری از نیروی انسانی مؤمن، متخصص، انقلابی، معتقد و پرشور و نیز آموزش‌های متناسب با مأموریت‌های نیروی زمینی به‌طور قطع هوانیروز سپاه به سرعت به توفیقات ارزنده‌ای دست خواهد یافت.

 منبع : میزان

 
                               

فرمانده     نیرو     سپاه     توان نظامی        


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :