موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی شهری

a/67004 :کد

0

شهرداری مجوز واگذاری« شهروند» را ندارد

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۱
تعداد بازدید : ۲۲۸   
 تحلیل ایران -شهرداری مجوز واگذاری« شهروند» را ندارد

رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران از سخنان چند روز اخیر شهردار مبنی بر واگذاری شرکت شهروند انتقاد کرد و گفت: شورا کمتر از سه ماه قبل الزام بقای شهروند به شهرداری تهران را تصویب کرد.رئیس کمیته محیط زیست شورای شهر تهران از سخنان چند روز اخیر شهردار مبنی بر واگذاری شرکت شهروند انتقاد کرد و گفت: شورا کمتر از سه ماه قبل الزام بقای شهروند به شهرداری تهران را تصویب کرد.


به گزارش تحلیل ایران، محمد حقانی در جریان دویست و پنجاه و دومین جلسه علنی شورای شهر تهران با اشاره به اینکه سخنان شهردار  تهران مبنی بر واگذاری شرکت فروشگاه‌های زنجیره‌ای شهروند جوانب حقوقی گوناگونی دارد، گفت: این خبر در حالی منتشر شده که بنا به تصمیم شورای شهر تهران شهروند باید همچنان ذیل شهرداری فعالیت کند.


وی خاطرنشان کرد: قالیباف در سال 93 اعلام کرده بود که سازمان‌های تاکسیرانی، میوه و تره‌بار و شهروند جزو سازمان‌های منحصر به فرد شهرداری هستند ضمن اینکه وجود شهروند موجب می‌شود مدیریت شهری در حوزه مدیریت ارزاق عمومی و مایحتاج شهروندان نیز تاثیرگذار باشد.


به گفته حقانی باید حتی از طرح اظهارنظرهایی مبنی بر واگذاری شهروند  حتی به صورت مشارکتی یا بخشی از سهام خودداری شود.


این عضو شورای شهر تهران به دربی دو تیم تهرانی هم اشاره کرد و گفت: شهرداری کمپینی تحت عنوان ورزشگاه بدون زباله در این دیدار برگزار کرد که کار خوبی بود اما به نتیجه نرسید و باید علت این موضوع آسیب‌شناسی شود.


حقانی گفت: پس از بازی تمام ورزشگاه پر از زباله بود و من تاکنون با چنین صحنه‌ای روبرو نشده بودم.


غلامرضا انصاری دیگر عضو شورای اسلامی شهر تهران نیز با اشاره به سال پایانی فعالیت شورای چهارم خاطرنشان کرد: باید عملکرد خود را به صورت رسمی در طول شورای چهارم ارزیابی کنیم و ببینیم در حوزه نظارت چه اقدامات موثری انجام داده‌ایم.


وی خواستار اعلام میزان بدهی شهرداری به پیمانکاران در یک جلسه علنی شد تا مشخص شود مدیریت شهری چه میراثی را برای دور بعد به جا می‌گذارد.


انصاری با بیان اینکه در سالهای گذشته سازمان زیباسازی در قبال نصب برچسب‌های تبلیغاتی اقدام قانونی انجام می‌داد گفت: حجم این برچسب‌ها اخیرا افزایش یافته و انتظار می‌رود برخورد قانونی لازم با آن صورت گیرد.


مهدی چمران رئیس شورای شهر تهران نیز ضمن ارائه توضیحاتی درباره بحث واگذاری شرکت شهروند اظهار کرد: بحث فروش شهروند مطرح نبوده و شهردار در پاسخ به سؤالی در این باره توضیحاتی داده است.


وی خاطرنشان کرد: در مقطعی واگذاری شعب فروشگاه شهروند به بخش خصوصی مطرح شد، اما خریدی صورت نگرفت و شهرداری نیز منصرف شد. اکنون هم بنا به تصمیم شورای شهر شرکت شهروند ذیل شهرداری تهران باقی خواهد ماند.


منبع: تسنیم

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :