موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی استان ها

a/67008 :کد

0

فعالیت بیش از۲۰۰۰سازمان مردم‌نهاد درزمینه مبارزه با موادمخدر

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۴:۴۹
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -فعالیت بیش از۲۰۰۰سازمان مردم‌نهاد درزمینه مبارزه با موادمخدر

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در راستای پیش‌برد اهداف سازمان‌ها ۲ هزار و ۲۷۱ سمن در کشور فعالیت می‌کند.

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر گفت: در راستای پیش‌برد اهداف سازمان‌ها ۲ هزار و ۲۷۱ سمن در کشور فعالیت می‌کند.


به گزارش تحلیل ایران، محمد بیرجندی صبح امروز در کارگاه آموزشی تخصصی فنون مذاکره و مبانی مدیریت حل تعارض در سازمان‌های اجتماع محور سطح 2 کشور اظهار داشت: توسعه کمی و کیفی سمن‌ها بسیار حائز اهمیت است و باید افزایش راندمان کاری سمن‌های فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر در دستور کار قرار گیرد.

وی با بیان اینکه در سیاست‌های کلان برنامه ششم توسعه یک بند به بحث مبارزه با اعتیاد اختصاص یافته افزود: امروزه اولویت نخست کاهش آسیب‌های کشور، مبارزه با اعتیاد اعلام شده است.

 

مدیرکل دفتر توسعه مشارکت‌های مردمی ستاد مبارزه با مواد مخدر با اشاره به فعالیت 2 هزار و 271 سمن در کشور بیان کرد: برای توسعه کمی و کیفی فعالیت تشکل‌های مردم نهاد تمامی دستگاه‌ها باید برنامه و نقشه راه داشته باشند و به شکل عملی به این مقوله ورود پیدا کنند.

بیرجندی با بیان اینکه برنامه‌هایی در جهت مبارزه با موادمخدر در کشور اجرا می‌شود، خاطر نشان کرد: براساس سیاست‌های برنامه ششم توسعه سهم فعالیت‌های سازمان‌های مردم نهاد در سال‌های اجرای این برنامه‌ها در حوزه مبارزه با اعتیاد 25 درصد افزایش می‌یابد.

 

وی رتبه‌بندی و استانداردسازی فعالیت سمن‌ها و تشکل‌های مردمی را دیگر اولویت سال جاری دانست و گفت: این رتبه‌بندی براساس سطح‌بندی و حضور در دوره‌های آموزشی انجام می‌شود.

به گزارش تسنیم: کارگاه آموزشی سمن‌های سطح 2 فعال در حوزه مبارزه با مواد مخدر کشور به با مشارکت دبیرخانه شورای هماهنگی موادمخدر، سازمان بهزیستی و نماینده سمن‌های استان چهارمحال وبختیاری برگزار می‌شود.

 

این کارگاه آموزشی 3 روزه با حضور سمن‌های منطقه 6 کشور، متشکل از کارشناسان حوزه توسعه مشارکت‌های شورای هماهنگی مبارزه با موادمخدر، مدیران سمن‌های فرهنگی، پیشگیری، درمان و حمایت اجتماعی استان‌های همدان، لرستان، کهگیلویه و بویراحمد، ایلام، کرمانشاه و چهارمحال وبختیاری در شهرکرد دایر است.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :