موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی صنعت ، معدن ، تجارت

a/67045 :کد

0

نمی‌دانیم چرا خودرو معیوب تحویل مردم می‌شود

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۱۷:۰۷
تعداد بازدید : ۲۴۳   
 تحلیل ایران -نمی‌دانیم چرا خودرو معیوب تحویل مردم می‌شود

رئیس انجمن قطعه‌سازان گفت: خودروسازان تاکنون هیچ قطعه معیوبی را به ما برگشت نداده‌اند و نگفته‌‌اند که محصولات تولیدکنندگان قطعات معیوب است.رئیس انجمن قطعه‌سازان گفت: خودروسازان تاکنون هیچ قطعه معیوبی را به ما برگشت نداده‌اند و نگفته‌‌اند که محصولات تولیدکنندگان قطعات معیوب است.


به گزارش تحلیل ایران، محمد باقر رجال در یک نشست خبری اظهار داشت: سالهاست به خودروسازان تأکید می‌کنیم که قطعات خراب و معیوب را به ما برگردانید تا ایراد فنی آن را برطرف کنیم، اما تا این لحظه حتی یک قطعه معیوب هم برگردانده نشده است.


وی تصریح کرد: این در حالی است که قطعات عرضه شده در بازار باید به تأیید ساپکو و سازه‌گستر رسیده باشد.


وی با بیان اینکه خودروسازان هیچ وقت نگفته‌اند که قطعات تولیدی ما ایراد دارد، افزود: در چنین شرایطی نمی‌دانیم چرا وقتی از قطعات تولیدی در خودرو استفاده می‌شود، در نهایت یک خودروی معیوب به مردم تحویل می‌دهند.


رجال با اشاره به بالا بودن استاندارد قطعات خودروی تولید شده در کشور، گفت: نمی‌دانیم چرا وقتی خودروسازان، قطعات باکیفیت را از ما می‌خرند، یک خودرو بی‌کیفیت به مردم تحویل می‌دهند.


علیرضا نیک‌آیین رئیس اتحادیه تعمیرکاران خودرو تهران نیز در این نشست با بیان اینکه تولیدکننده داخلی باید قطعه باکیفیت به مشتری تحویل دهد، گفت: متأسفانه خودروسازان در پرداخت پول به ما کم‌کاری می‌کنند به طوری که قطعه را از ما می‌گیرند، روی خودرو نصب می‌کنند و در آخر پول ما را می‌پردازند در حالی که وقتی می‌خواهند از قطعات خارجی استفاده کنند از همان ابتدا، پول را پرداخت می‌کنند و حتی اگر قطعه ایراد داشته باشد آن را برنمی‌گردانند.


کاظمی نایب رئیس اتحادیه لوازم یدکی خودرو نیز در این نشست با بیان اینکه حدود 4 تا 5 درصد قطعات یدکی خودرو موجود در بازار بی‌کیفیت است، گفت: این قطعات به کشور وارد می‌شوند و تاکنون نتوانسته‌ایم این قطعات را از بازار خارج کنیم.


علی‌اکبر بخشی، رئیس اتحادیه قطعات خودروی تهران نیز با اشاره به برگزاری چهارمین نمایشگاه تخصصی قطعات خودرو، خدمات خودرو و ماشین‌آلات راه‌سازی از 4 تا 7 خرداد ماه در مصلی تهران، گفت: در این نمایشگاه، قطعات یدکی خودرو با حضور قطعه‌سازان داخلی عرضه خواهد شد.


بشارت‌نیا، مجری نمایشگاه قطعات خودرو نیز با اشاره به صدور 2150 جواز برای عرضه قطعات یدکی خودرو در کشور، گفت: 750 مجوز نیز در حال صدور است.


وی ادامه داد: در چنین شرایطی 400 واحد بدون مجوز فعال هستند که دستور پلمب آنها صادر شده است.


وی در عین حال گفت: برخی افراد، قطعات یدکی خودرو را بازسازی می‌کنند و واحدهای زیر پله‌ای وجود دارد که قطعات بی‌کیفیت و بدون گارانتی را تولید و عرضه می‌کنند.


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :