موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/67084 :کد

0

توافق هسته‌ای ایران می‌تواند برای کره شمالی الهام‌بخش باشد

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۰:۴۸
تعداد بازدید : ۱۶۶   
 تحلیل ایران -توافق هسته‌ای ایران می‌تواند برای کره شمالی الهام‌بخش باشد

آنتونی بلینکن، قائم‌مقام وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه از کره شمالی خواست توافق هسته‌ای ایران را الگو قرار دهد.آنتونی بلینکن، قائم‌مقام وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه از کره شمالی خواست توافق هسته‌ای ایران را الگو قرار دهد.

 

به گزارش تحلیل ایران، آنتونی بلینکن، قائم‌مقام وزارت خارجه آمریکا روز سه‌شنبه از کره شمالی خواست توافق هسته‌ای ایران را الگو قرار دهد. 


به گزارش رویترز، آقای بلینکن که در سئول پایتخت کره شمالی حضور داشت گفت: «ایران، یک تصمیم بنیادی گرفت.  این کشور تصمیم گرفت برنامه هسته‌ایش را متوقف کرده و آن را به عقب برگرداند. به بازرسان اجازه ورود داد تا زمان و فضای لازم را برای امکان توافق بر سر یک توافق جامع فراهم کند.»


قائم‌مقام وزارت خارجه آمریکا بعد از دیدار با همتایان ژاپنی و کره جنوبی‌اش اضافه کرد: «امیدواریم که کره شمالی از این مثال، الگو بگیرد.»


بلینکن اضافه کرد پیشرفت‌های دیپلماتیک اخیر بین آمریکا، کوبا و میانمار، تمایل واشنگتن برای تعامل با کشورهایی مانند کره شمالی را نشان می‌دهد. 


وی تصریح کرد: «اگر کشوری، حتی کشوری که ما با آن عمیق‌ترین اختلافات را داریم، آماده تعامل جدی و قابل اعتماد با ما برای پاسخگویی به مطالبات جامعه بین‌المللی باشد، ما آماده تعامل هستیم.»


منبع: فارس

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :