موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی بانک ، بیمه ، بورس

a/67116 :کد

ازدواج با وام ١٠ ميليون توماني

ناصر محمدي

  ﺳﻪشنبه ۳۱ فروردین ۱۳۹۵ — ۲۳:۵۶
تعداد بازدید : ۷۵۴   
 تحلیل ایران -ازدواج با وام ١٠ ميليون توماني

در هفته جاری حجت الاسلام مصباحی مقدم اعلام نمود که اگر به هر زوج جوان مبلغ ده میلیون تومان در هر سال به یک میلیون جوانان مزدوج توسط بانکهای کشور بعنوان وام ازدواج پرداخت شود .

 

 

در هفته جاری حجت الاسلام مصباحی مقدم رئیس کمیسیون برنامه و بودجه مجلس شورای اسلامی در برنامه گفتگوی شبکه دو سیمای جمهوری اسلامی ایران اعلام نمود که اگر به هر زوج جوان مبلغ ده میلیون تومان در هر سال به یک میلیون جوانان مزدوج توسط بانکهای کشور بعنوان وام ازدواج پرداخت شود .

 

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی "تحلیل ایرانناصر محمدی در یادداشتی نوشت :

 

این مبلغ تنها ده درصد سپرده پس انداز قرض الحسنه مردم نزد بانکهای کشور است. با این حساب می توان متوجه شد که مبلغ صد هزار  میلیارد تومان پول مردم بعنوان قرض الحسنه به بهانه های مختلف از جمله جوایز به اصطلاح نفیس و ارزنده نزد بانکهای کشور موجود است با این حال در راستای اجرای سیاستهای جمعیت در سالهای گذشته توسط مقام معظم رهبری به کلیه سازمانها و وزارتخانه ها ابلاغ گردید و در یکی از بند های این سیاستها اعطای تسهیلات برا ی ازدواج جوانان است.

 

با این حال بانکها به بهانه  های مختلف از سپرده خود مردم که بعنوان قرض الحسنه در اختیار بانکها قرار داده اند که در امور خیر از جمله ازدواج جوان صرف شود طفره می روند. 

 

حال اگر این ده درصدی که تا کنون تحقق پیدا نکرده تحقق یابد، مشخص نیست که با 90 در صد باقیمانده این سپرده قرض الحسنه مردم این بانکها چه اقدامی بعمل می آورند. شایسته و ضروری است که نهادهای نظارتی از جمله بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران، قوه قضائیه و قوه مقننه و همچنین دولت  در این خصوص دقت لازم را بعمل آورده  و حداقل بخشی از این سیاستهای ابلاغی را در خصوص افزایش جمعیت تحقق نمایند.

 

  

 

                               

  ناصر محمدي
  پژوهشگر علوم سیاسی
  آدرس ایمیل : nasser.t747@gmail.com
  آدرس سایت/وبلاگ:


  ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :