موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/67176 :کد

0

هشدار ناتو در مورد احتمال حمله بیولوژیکی و هسته ای داعش

  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۹:۰۶
تعداد بازدید : ۲۲۶   
 تحلیل ایران -هشدار ناتو در مورد احتمال حمله بیولوژیکی و هسته ای داعش

یک مقام ارشد ناتو نسبت به احتمال استفاده گروه تروریستی داعش از تسلیحات نامتعارف هشدار داد.

 

 

 

یک مقام ارشد ناتو نسبت به احتمال استفاده گروه تروریستی داعش از تسلیحات نامتعارف هشدار داد.
به گزارش تحلیل ایران؛ مقامات ارشد پیمان آتلانتیک شمالی (ناتو) و اتحادیه اروپا روز سه‌شنبه هشدار دادند که گروه تروریستی داعش در حال برنامه‌ریزی برای انجام حملات بیولوژیکی و هسته‌ای است. 

به گفته این مقامات، «نگرانی موجهی» وجود دارد، مبنی بر اینکه این گروه تروریستی برای دستیابی به موادی که می‌توانند برای ساخت بمب‌های شیمیایی، بیولوژیکی و رادیو اکتیو به کار برده شود، تلاش کرده است. 

به نوشته روزنامه ایندیپندنت، «جیمی شی» دستیار دبیر کل ناتو در امور تهدیدات امنیتی در حال ظهور، که در نشست امنیت و مبارزه با تروریسم لندن صحبت می‌کرد، گفت: «می‌دانیم که تروریست‌ها در حال تلاش برای دستیابی به این مواد هستند.»

باشگاه خبرنگاران جوان نوشت: وی هشدار داد که احتمال دارد داعش به دو بخش تقسیم شود، یکی گروهی که از موجودیت داعش در عراق و سوریه محافظت کند و گروه دیگر که برای ایجاد هسته‌های تروریستی در اروپا تلاش کند. 

«خورخه برتو سیلوا» معاون رئیس مبارزه با تروریسم کمیسیون اروپا هم گفت که داعش برای رسیدن به این مواد تلاش کرده است. وی تأکید کرد که «نگرانی موجهی» وجود دارد. 

در ماه‌های گذشته شهرهای مختلف اروپا به خصوص پاریس و بلژیک شاهد چندین حمله تروریستی بوده‌‌اند. مقامات بلژیکی می‌گویند احتمالا شمار زیادی از اتباع این کشور برای آموزش و کسب تجربه در زمینه حملات تروریستی به سوریه رفته‌اند و ممکن است که دوباره به اروپا بازگردند.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :