موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/67203 :کد

0

تداوم نقض آتش بس در يمن از سوی عربستان

  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۰:۳۷
تعداد بازدید : ۱۵۰   
 تحلیل ایران -تداوم نقض آتش بس در يمن از سوی عربستان

جنگنده هاي متجاوز عربستان سعودي صبح امروز چهارشنبه براي دهمين روز متوالي (از زمان آغاز) آتش بس را نقض كردند .

 

 

 

 

جنگنده هاي متجاوز عربستان سعودي صبح امروز چهارشنبه براي دهمين روز متوالي (از زمان آغاز) آتش بس را نقض كردند .

 

 

 

به گزارش تحلیل ایران به نقل از شبكه خبري المسيره ،نظاميان عربستان صبح امروز با حمله موشكي به 'التباب' در اطراف 'جبل حريم' در منطقه 'نهم دشت ملح' اين منطقه از صنعا را هدف شليك كاتيوشا قرار دادند. 


نيروهاي عربستان با شليك كاتيوشا به سمت مناطق 'بارق وضبوعه' بار ديگر 'جبل الحول' در استان صنعا پايتخت يمن را هدف حملات موشكي خود قرار دادند.


سعودي ها همچنين مناطق المشجح، هيلان وصرواح در استان مارب را مورد حملات توپخانه اي خود قرار دادند.


ایرنا نوشت: همچنين جنگنده هاي متجاوز عربستاني آمريكايي طي دو نوبت منطقه الضباب در استان تعز را مورد حمله قرار داده ديوار صوتي در چند منطقه اين استان را شكستند. 


عربستان با شليك سلاح نيمه سنگين به مواضع ارتش يمن وكميته هاي مردمي در چند منطقه استان تعز از جمله مناطق العمري وذباب را مورد حمله قرار دادند.


سعودي ها منطقه الغيل در استان الجوف را مورد حملات موشكي وتوپخانه اي قرار دادند ارتش وكميته هاي مردمي پيشروي آنها به سمت منطقه الغيل را دفع وشماري از آنها را كشته ويا زخمي كردند.


نيروهاي عربستان با حمله به منطقه الزاهر در استان البيضاء قصد پيشروي در اين منطقه را داشتند كه نيروهاي ارتش وكميته هاي مردمي حمله آنها را دفع كردند. 


عربستان با ائتلاف برخي كشورهاي عربي منطقه و با همراهي آمريكا از ششم فروردين سال گذشته حملات گسترده اي را عليه يمن آغازكرده تا«عبد ربه منصورهادي» رئيس جمهوري مستعفي وفراري اين كشوررا به حاكميت بازگرداند و از قدرت گرفتن انقلابيون يمني كه امنيت شهرهاي اين كشور را تأمين مي كنند، جلوگيري كند. 


براثر اين حملات، تاكنون هزاران يمني از جمله زنان و كودكان شهيد و يا زخمي شده و ده ها هزار نفر نيز آواره و 80 درصد تأسيسات زيربنايي، خدماتي و درماني اين كشور ويران شده است. 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :