موضوعات ‌مرتبط: اجتماعی کودک

a/67260 :کد

0

نگذارید کودک شما دروغ بگوید

  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۴
تعداد بازدید : ۲۳۷   
 تحلیل ایران -نگذارید کودک شما دروغ بگوید

دروغ گویی در کودکان یک پدیده شایع بوده که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد.دروغ گویی در کودکان یک پدیده شایع بوده که به دلایل مختلفی اتفاق می‌افتد.


به گزارش تحلیل ایران، محمود بیات روانشناس عمومی در گفت‌وگو با باشگاه خبرنگاران جوان اظهار داشت: دروغ گویی یکی از رفتار‌های شایع در میان کودکان بوده که به دلیل تحریف و پنهان حقیقت گفته شده و معمولاً در سن قبل از 3 سالگی کودک بدون شناخت از معنی و حدومرز دروغ اقدام به گفتن مطالب غیر واقعی و اغراق آمیز می کند.
 
وی در ادامه گفت: همزمان با افزایش سن کودک قدرت مهارت او بالا رفته و قادر بوده تا اشتباه خود را به دوش کسی دیگر انداخته تا خود را بی گناه نشان دهد.
 
بیات افزود: دروغ گویی کودکان به دلایل بسیاری از جمله الگوبرداری از رفتار والدین، حقارت، عدم اعتماد به نفس، اختلالات شخصیت صورت گرفته و دارای نشانه‌هایی نظیر استرس، حرف‌های متناقض، آب و تاب در تعریف موضوع است.
 
این روانشناس در پایان تاکید کرد: هرگز والدین نباید کودک خود را دروغ گو خطاب کرده و باید برای گفتن حقیقت هر چند که به ضرر والدین باشد نیز او را مورد تشویق قرار داده و فواید راست گویی و مضرات دروغ گویی را به او یاد دهند.
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :