a/67261 :کد

0

بافق کاندیدای شهر برتر گردشگری ایران

  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۳:۰۶
تعداد بازدید : ۲۴۵   
 تحلیل ایران -بافق کاندیدای شهر برتر گردشگری ایران

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از نامزدی بافق به عنوان شهر برتر گردشگری ایران خبر داد.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد از نامزدی بافق به عنوان شهر برتر گردشگری ایران خبر داد.


به گزارش تحلیل ایران؛سید مصطفی فاطمی در گفت‌و‌گو با خبرنگارتسنیم اظهار داشت: ستاد هماهنگی خدمات سفر به زودی دو کلانشهر، دو شهر بالای 100 هزار نفر جمعیت و دو شهر زیر 100 هزار نفر جمعیت کشور را به عنوان شهرهای برتر گردشگری در نوروز 95 انتخاب و معرفی می‌کند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان یزد ادامه داد: بافق نیز در بخش شهرهای زیر 100 هزار نفر جمعیت به عنوان کاندیدای استان یزد معرفی شده است.

وی افزود: طبق اعلام قبلی استان مبنی بر ارزیابی عملکرد ستادهای اجرایی خدمات سفر، شهر بافق در نحوه پذیرش، اسکان و خدمات دهی به مسافران نوروزی برنامه‌ها و تدابیر ویژه‌ای اتخاذ نمود.

 

فاطمی بیان کرد: درخشش در حوزه مدیریت گردشگری، تعریف و اجرای برنامه‌های متنوع فرهنگی، هنری و تفریحی، رضایت‌مندی گردشگران، ارتقای خدمت‌رسانی به مهمانان نوروزی، کیفیت اطلاع‌رسانی و ایجاد و توسعه تاسیسات گردشگری مهم‌ترین مولفه‌های انتخاب شهرهای برتر گردشگری ایران است که بافق در نوروز 95 توفیقات بسیار خوبی در همه این حوزه‌ها داشته است.

 

وی عنوان کرد: شهرستان بافق امسال بابرنامه‌های فرهنگی هنری و تفریحی کمپهای کویری ، هتلهای مجلل ، رستوران و باغ رستوران، روستاهای گردشگری ، پارکهای آهن شهر و آبشار و آثار تاریخی همچون میدان خان و خانه وحشی بافقی آماده پذیرایی از میهمانان بود بطوری‌که امسال بالغ بر 270 هزار مسافر و گردشگر از مکانها تفریحی و گردشگری این شهرستان بازدید کردند.

معاون گردشگری اداره کل میراث فرهنگی استان یزد عنوان کرد: فرمانداری و شهرداری بافق و همچنین اداره میراث فرهنگی این شهرستان مسولان آهن شهر و دیگر دستگاه‌های عضو ستاد شهرستان بافق امسال با بیشترین امتیاز بین شهرهای زیر یکصد هزار نفر استان تمام همت خود را بکار بستند تا تمام اقدامات و فعالیت‌های خود را براساس هفت شاخص ارزیابی ستاد خدمات سفر تنظیم و اجرا کنند.

 

فاطمی گفت: ستاد مرکزی هماهنگی خدمات سفر با اخد نظر دستگاه‌ها و وزارتخانه‌های مختلف، امتیازات و مشوقهایی برای شهرهایی که موفق به کسب عنوان برتر می‌شوند در نظر گرفته است علاوه بر اینکه پیرو پیشنهاد معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، شهرهای برتر به عنوان یک برند حقوقی شناخته شده و دارنده این عنوان از مزیتها و تسهیلات ویژه‌ای برخوردار می‌شود.

 

فاطمی ابراز امیدواری کرد که بافق با عملکرد ارزنده و مثبت خود بتواند به عنوان شهر نمونه گردشگر کشور انتخاب شود.

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :