موضوعات ‌مرتبط: سیاسی بین الملل

a/67319 :کد

0

«اروپا ادعای اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد»

  چهارشنبه ۰۱ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۱۷:۱۶
تعداد بازدید : ۱۷۶   
 تحلیل ایران -«اروپا ادعای اسرائیل را به رسمیت نمی شناسد»

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، این نهاد حاکمیت اسرائیل را بر بلندی‌های جولان به رسمیت نمی‌شناسد.

 

فدریکا موگرینی، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا گفت، این نهاد حاکمیت اسرائیل را بر بلندی‌های جولان به رسمیت نمی‌شناسد.

 

 

 به گزارش تحلیل ایران ، پس از اینکه تل آویو ادعا کرد بلندی‌های جولان برای همیشه بخشی از اسرائیل باقی می‌ماند، مسئول سیاست خارجی اتحادیه اروپا روز سه شنبه (31 فروردین) ضمن تأکید بر این مسئله که اروپا اقدام اسرائیل را به اشغال سرزمین های فلسطینی پس از جنگ 1967 به رسمیت نمی شناسد، گفت: «این موضع واحد از سوی اتحادیه اروپا و کشورهای عضو است.»


بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر اسرائیل روز یکشنبه (29 فروردین) برای نخستین بار جلسه کابینه اش را در بلندی های جولان برگزار و اعلام کرد از این مناطق عقب نشینی نمی کند.

رژیم تل آویو پس از جنگ شش روزه‌ در سال 1967 این قسمت از خاک سوریه را تصرف و در سال 1981 آن را ضمیمه سرزمین‌های اشغالی کرده است.


تل آویو همچنین تاکنون چندین شهرک صهیونیستی در این منطقه اشغالی احداث کرده است.

از نظر جامعه بین الملل اشغال بلندی‌های جولان از سوی اسرائیل غیر قانونی است.

اسرائیل پس از آن، اقدام به ساخت و سازهای غیرقانونی در این منطقه کرده و از این زمین ها برای اجرای عملیات نظامی علیه دولت سوریه استفاده کرده است.

 

حزب الله اقدام اسرائیل را محکوم کرد

جنبش مقاومت حزب الله لبنان نیز ضمن محکوم کردن این اقدام اسرائیل در بیانیه‌ای گفت، چنین اقدامی موضع اتحادیه عرب را در قبال تجاوز علیه حاکمیت و وحدت یک کشور عربی زیر سوال می‌برد.


در این بیانیه آمده است: «این اقدام بار دیگر بر تجاوز اسرائیل علیه ملت و مردم ما تأکید دارد و نشان دهنده ماهیت توسعه طلبانه « (اسرائیل) است.»


جنبش مقاومت لبنان افزود، این اقدام اسرائیل سبب می شود «برای تعامل با این دشمن جز از طریق مقاومت مستمر و تمامی ابزارهای ممکن، در رأس آنها انتفاضه مردمی، استفاده نکنیم.»

حزب الله گفت، جنبش صهیونیستی برای مداخله در امور سوریه دائماً تلاش می کند و سعی دارد تا سوریه را تجزیه کند و از طریق همکاری با عناصر تروریستی یا با (عناصر) خودش، بلندی های جولان اشغالی را جدا کند.


حزب الله همچنین از برخی کشورهای عربی علی الخصوص عربستان سعودی به علت بی تفاوتی نسبت به اظهارات اخیر نتانیاهو انتقاد کرد.


همچنین دبیر کل اتحادیه عرب، این اقدام اسرائیل را نشان دهنده «نقض بی شرمانه قوانین بین المللی و تعهدات قانونی بین الملل» توصیف کرد.

 

 منبع : پرس تی وی فارسی

 

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :