موضوعات ‌مرتبط: اقتصادی استان ها

a/67389 :کد

0

۳ طرح دانش‌بنیان در روستاهای مازندران اجرایی می‌شود

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۰:۰۵
تعداد بازدید : ۲۰۸   
 تحلیل ایران -۳ طرح دانش‌بنیان در روستاهای مازندران اجرایی می‌شود

مدیرکل امور روستایی مازندران از اجرای سه طرح دانش‌بنیان در روستاهای استان خبر داد.

مدیرکل امور روستایی مازندران از اجرای سه طرح دانش‌بنیان در روستاهای استان خبر داد.

 

به گزارش تحلیل ایران، جان‌الله عبدی عصر امروز در همایش دهیاران بخش دشت‌سر آمل واقع در روستای نظام‌آباد با بیان اینکه دهیاران و شوراهای اسلامی در اجرای طرح‌ها باید با برنامه حرکت کنند، اظهار داشت: استان مازندران در امر گردشگری و مسافرپذیری در سال گذشته شاهد یک میلیون و 900 هزار مسافر بوده که در نوروز امسال بالغ بر 3 میلیون و 100 هزار مسافر در روستاها اقامت داشته‌اند.

 

وی با تاکید براینکه خدمات‌دهی بهتر و بیشتر عامل اصلی افزایش مهمان‌پذیری این روستاها بوده است، اظهار داشت: استانداری در کنار سیاست‌گذاری ارائه برنامه‌ها با مشارکت میراث فرهنگی در طرح طبیعت گردی، بوم گردی و گردشگری به اجرای مصوباتی پرداخت.

عبدی با اشاره به اینکه مصوبات این دستورالعمل‌ها به روستائیان و دهیاری‌ها ابلاغ شد، تصریح کرد: این استان با توجه به حضور مهمان خارجی در ایام نوروز امسال بیشترین علاقه آنها به روستاها و مشاهده و استفاده از طبیعت‌گردی بوده است.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران در اجرای این سیاست‌گذاری از برپایی بازارچه‌های محلی به منظور توانمندسازی روستائیان و ایجاد درآمدزایی روستا در امر توسعه در نوروز سال‌جاری خبر داد و گفت: این بازارچه‌ها در بسیاری از روستاهای ما مورد استقبال مسافران و گردشگران نوروزی قرار گرفته به گونه‌ای که بخش عمده‌ای از صنایع دستی استان به فروش رفت.

وی با تاکید براینکه در زمینه شکل‌گیری روستا و ایجاد توسعه پایدار باید بحث و نگاه‌های علمی شکل گیرد، اظهار داشت: اکنون در امر کارهای عمرانی دهیاران به خوبی ورودیافته و با نگاه فنی جهت توسعه و آبادانی گام موثری برداشته‌اند که این حرکت باید در امر توسعه اقتصادی نیز باشد.

عبدی با اشاره به منویات مقام معظم رهبری بر اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل آن را سرلوحه کار دهیاران عنوان و مطرح کرد: استان طی دو سال اخیر با اجرای طرح‌های اقتصاد مقاومتی ورود یافته و نهایت حمایت و پشتیبانی خود را جهت اجرای طرح‌های اقتصادی اعلام می‌کند.

وی با بیان اینکه با توجه به اجرای طرح هادی در روستاها، باید نگاه دیگر بر صنایع تبدیلی و نیازهای حمل و نقل روستائیان شود، افزود: از تولیدات داخلی غافل نشویم تا بازار فروش و درآمد روستاها افزایش یابد.

 

مدیرکل امور روستایی و شوراهای استانداری مازندران از توجه استان بر اجرای طرح گازرسانی به روستاهای بالادست به منظور تامین سوخت روستاییان خبر داد و گفت: اکنون بسیاری از منابع در روستاها وجود دارد پس باید از آن استفاده کرد.

وی با اعلام اینکه در این استان 138 طرح ایجاد اشتغال ارائه شده که از این تعداد هشت طرح معرفی شده و به ثبت رسیده است، اذعان داشت: این طرح‌ها بعد از تایید در کارگروه استانداری به منظور تامین تسهیلات به بانک عامل معرفی می‌شود.

 

عبدی با بیان اینکه در جلسات رسیدگی طرح‌های روستایی مدیران دستگاه‌های اجرایی حضور یافته و از نزدیک نسبت به مشکلات روستائیان آگاهی یابند، یادآور شد: دهیاران نیز سعی کنند تا در اجرای طرح‌های مشارکتی ورود یافته تا روشی برای تامین اعتبار روستاهای خود استفاده کنند.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های دانش بنیان به منظور ایجاد طرح‌های اقتصادی و به کارگیری بر ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های روستایی مطرح کرد و گفت: اکنون سه طرح دانش بنیان در استان داریم که تایید شده و زمان و کاهش هزینه یکی از طرح‌ها به منظور رفاه کشاورزان در دست بررسی است.

 

مدیرکل امور روستایی استانداری مازندران در زمینه خواسته‌های مردم بخش دشت‌سر از استقرار دو دستگاه آتش‌نشانی در دابو و دشت‌سر تا قبل از پایان سال جاری بیان و عنوان کرد: راه‌اندازی اورژانس 115 و ساخت درمانگاه شبانه‌روزی از سوی استانداری پیگیری می‌شود.

وی با تاکید براینکه تا‌کنون در 200 روستا مازندران طرح مشارکتی اعم از جدول‌سازی، زیرسازی و تعریض انجام شده است، اظهار داشت: اکنون در ادامه این پروژه‌ها با توجه به سهمیه قیر با مشکل مواجه شدیم که در صورت رسیدگی سریعا اجرای این طرح‌ها در دستور کار قرار می‌گیرد.

مدیرکل امورروستایی و شوراهای استانداری مازندران با اشاره به اجرای 138 طرح ایجاد اشتغالزایی در مازندران از تائید سه طرح دانش‌بنیان در این استان خبر داد.

 منبع:خبرگزاری تسنیم
                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :