موضوعات ‌مرتبط: سیاسی سیاسی - عبادی

a/67406 :کد

0

خدمت به مردم بزرگترين آموزه اميرالمومنين(ع) بود

  پنجشنبه ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۵ — ۰۲:۵۴
تعداد بازدید : ۴۵۶۶   
 تحلیل ایران -خدمت به مردم بزرگترين آموزه اميرالمومنين(ع) بود

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت گفت: احترام به مردم، خدمت خالصانه و بي منت به آنان و حل مشكلات آنان بزرگترين آموزه اميرالمومنين علي (ع) به بشريت بود.

نماينده ولي فقيه در امور حج و زيارت گفت: احترام به مردم، خدمت خالصانه و بي منت به آنان و حل مشكلات آنان بزرگترين آموزه اميرالمومنين علي (ع) به بشريت بود.

 

به گزارش تحلیل ایران ، حجت الاسلام والمسلمين سيد علي قاضي عسكر چهارشنبه شب در مراسم جشن ميلاد اميرالمومنين(ع) در مصلاي بزرگ ري تصريح كرد: مسئولان در نظام اسلامي بدانند كه هر مسئوليتي پذيرفتند اصل را بر خدمت به مردم گذاشته و بدانند به هر شخصي كه زير پرچم سه رنگ جمهوري اسلامي ايستاده بايد خدمت كنند.


وي با انتقاد از رويه برخي مسئولان در نحوه تعامل و خدمت رساني به مردم گفت: به رغم گذشت 37 سال از انقلاب اسلامي هنوز با مكتب و مرام علي(ع) فاصله داريم.


قاضي عسكر با اشاره به سيره اميرالمومنين(ع) در مسير رفع مشكلات مردم و توجه به همه آحاد جامعه فارغ از دين، مذهب، جنسيت و ساير مولفه ها گفت: شيعه واقعي علي(ع) كسي است كه از مردم خسته نشده و روز و شب به دنبال برنامه ريزي براي رفع مشكل آنان باشد چرا كه همه بايد به زودي پاسخگوي رفتار و اعمال خود باشيم.


وي با اشاره به نامه 53 اميرالمومنين(ع) خطاب به مالك اشتر افزود: اين نامه برنامه اي جامع از نحوه حكومت داري و تعامل با مردم در قاموس اسلام را تبيين مي كند.


وي گفت: حضرت امير(ع) در اين نامه مردم را نه با نگاه ديني و مذهبي بلكه با نگاه انساني نگريسته و براي آنان قبل از هر چيزي حق انسان بودن را قائل است و امروز اين منطق در دنيا حرف اصلي را مي زند.


قاضي عسكر ادامه داد: ايشان در ماجراي كشيده شدن خلخال از پاي زن يهودي بار ديگر بر اينكه انسانيت در نحوه تعامل با همنوعان حرف آخر و اصلي را مي زند تاكيد فرمودند و اين نگرش بايد بر ذهن همه مسئولان در همه رده ها در نظام اسلامي حاكم باشد كه اصل بر مواجهه با آحاد جامعه رعايت اصول انساني است.


منبع :خبرگزاری ایرنا

                                 ارسال نظر جدید:
      نام :        (در صورت تمایل)

      ایمیل:      (در صورت تمایل) - (نشان داده نمی شود)

     نظر :